W piątek (24 marca) wielu mieszkańców naszego powiatu zastanawiał widok kolejki ludzi, którzy ustawili się przy Banku Velo. Dlaczego przez cały dzień mielczanie czyhają pod drzwiami banku? Czy placówka się zamyka?
Jak się okazało Bank Velo w Mielcu, pod koniec marca zamyka swoją placówkę przy Alei Niepodległości.
- Od 29 marca od godziny 12.00 bank będzie nieczynny. - widnieje informacja na oficjalnej stronie banku.
W związku z tym klienci martwią się o swoje pieniądze.
- Przyszła do mnie wiadomość, że zamykają bank tutaj, u nas. I gdzie ja teraz wybiorę gotówkę? Szybko się ubrałam i stanęłam w kolejce, żeby odzyskać to, co moje. - opowiada mielczanka, oczekująca pod bankiem.
Uspakajamy, pieniądze można wybrać nie tylko w placówce, do tego służą bankomaty, a tych możemy znaleźć wiele w naszym mieście. Na stronie banku znajdują się lokalizację bankomatów, z których klienci mogą wybrać swoje oszczędności:
- Sienkiewicza,
- Obrońców Pokoju 3,
- Lwowska 2,
- Drzewieckiego 1,
- Sienkiewicza
- Piaskowa 1,
- Pułaskiego 2 a,
- Niepodległości 4,
- Legionów 80,
- Biernackiego 2,
- Niepodległości 13,
- Powstańców Warszawy 4,
- Warneńczyka 11,
- Zygmuntowska 4.
- Zgodnie z komunikatem udostępnionym klientom od 29 marca br. placówka partnerska znajdująca się na ul. Niepodległości 4 w Mielcu zostanie zamknięta. Klienci nadal będą mogli jednak korzystać z sieci bezpłatnych bankomatów znajdujących się na terenie miasta. - przekazuje rzecznik prasowy Velo Banku - Do dyspozycji klientów, oprócz bankowości internetowej, mobilnej oraz telefonicznej, pozostają również oddziały w sąsiednich miastach w tym m.in. w Dębicy czy Ropczycach. Ponadto w trosce o wygodę klientów prowadzimy intensywne działania w celu jak najszybszego przywrócenia obsługi oddziałowej na terenie Mielca. Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy - dodaje.
We wrześniu ubiegłego roku Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Bank (GNB), by uchronić go przed upadłością. Oznaczało to, że działalność GNB bez portfela kredytów walutowych zostanie przeniesiona do Banku BFG, który docelowo będzie się nazywał VeloBank.
Właścicielem nowo utworzonego banku jest BFG oraz System Ochrony Banków Komercyjnych (SOBK), utworzony przez osiem największych banków: ING Bank Śląski, Alior Bank, Bank Millennium, PKO BP, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska, mBank, Santander Bank Polska.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.