Reklama

Mielec wyróżniony w programie Polska Stolica Recyklingu. Ilość zebranych elektrośmieci robi wrażenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DD

Mielec wyróżniony w programie Polska Stolica Recyklingu. Ilość zebranych elektrośmieci robi wrażenie - Zdjęcie główne

Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko, wspólnie z mieszkańcami zasadzi 152 drzewa. | foto DD

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Program Polska Stolica Recyklingu rozstrzygnięty. W zmaganiach wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Mielec otrzymał dyplom oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko, wspólnie z mieszkańcami zasadzi 152 drzewa. Mielczanie oddali prawie 15 tys. kilogramów elektrycznych śmieci.

Wspólny sukces

W zmaganiach wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu: czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odbiorów domowych i z firm; zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie ekopikników. Mieszkańcy Mielca, w ramach programu, oddali prawie 15 000 kilogramów elektrycznych śmieci.

Posadzimy Elektryczny Las

Nagrodą w Programie są sadzonki drzew. „Wspólnie z mieszkańcami Mielca zasadzimy 152 drzewa. Elektryczny las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób” – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Edukacja ekologiczna poza schematami

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich.

„Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do grywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Mielca determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną” – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Szczegóły dotyczące drugiej edycji znajdą się na stronie www.polskastolicarecyklingu.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy