Reklama

60 kilometrów ścieżek rowerowych w okolicy Mielca. Jest wola współpracy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta Stanisław Lonczak oraz prezydent Mielca Jacek Wiśniewski podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie utworzenia ścieżek rowerowych. Partnerem wiodącym przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Chodźmy na rower” reprezentowanym przez prezesa zarządu Tomasza Buckiego. W ramach projektu zaplanowane jest utworzenie 60 km oznakowanych ścieżek single track na terenie lasów Nadleśnictwa Tuszyma i Mielec wraz z towarzyszącą infrastrukturą turystyczną.

- Bardzo się cieszę z podpisananego listu intencyjnego. Wierzę, że wkrótce projekt zostanie zreazliowany, a mieszkańcy powiatu mieleckiego jeszcze chętniej wsiądą na rower, by zwiedzać piękne tereny naszego regionu na oznakowanych szlakach. O sile tego projektu stanowi ilość partnerów, która dołączyła do podpisania listu intencyjnego, również z poza naszego powiatu - mówi starosta Stanisław Lonczak.

Stowarzyszenie "Chodźmy na rower" zobowiązało się zrealizować projekt pn. "MTB Trails Mielec" w ramach którego zaplanowane jest utworzenie 60 km oznakowanych ścieżek rowerowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą turystyczną. 

Będzie też prowadziło prace koncepcyjne i dokumentacyjne mające na celu wytyczenie nowych szlaków turystycznych – ścieżek single track na terenie Lasów Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Tuszyma i Nadleśnictwa Mielec. Stowarzyszenie zajmie się też realizacją wydarzeń promocyjnych, prowadzeniem strony internetowej oraz realizacją projektu po otrzymaniu dofinansowania.

Ścieżki rowerowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy