Reklama

500 zł dla nauczycieli. Wiemy na co konkretnie można wydać pieniądze

Opublikowano: pt, 20 lis 2020 16:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 500 zł dofinansowania do zakupu sprzętu otrzymają nauczyciele zatrudnieni zarówno w szkołach publicznych oraz niepublicznych, którzy prowadzący kształcenie na odległość. Publikujemy pełną listę urządzeń i usług które można kupić, by otrzymać wsparcie finansowe. Należy jednak pamiętać, że najpierw trzeba wydać pieniądze a dopiero później starać się o ich zwrot.

– Zastosowaliśmy uproszczoną formę refundacji, aby pieniądze jak najszybciej trafiły na konta nauczycieli – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej.Rządowa pomoc dla nauczycieli, 500 zł na naukę zdalną, to odpowiedź na postulaty kadry pedagogicznej. Chcemy, aby dofinansowanie do poniesionych przez nauczycieli wydatków przyczyniło się do podniesienia jakości kształcenia na odległość.

 W ramach konsultacji dotyczących projektu rozporządzenia ministerstwo otrzymało ponad 1500 opinii.

 - Zdecydowana większość z nich pochodziła od czynnych nauczycieli, którzy z tych pieniędzy będą mogli skorzystać. Dzięki tym uwagom rozszerzyliśmy katalog urządzeń, przedmiotów czy programów, które można zakupić w ramach tej pomocy – podkreślił wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.

Wniosek wraz z fakturami lub paragonami nauczyciel będzie składał w szkole lub placówce, w której jest zatrudniony. Jeśli nauczyciel pracuje w kilku szkołach, wniosek może złożyć dyrektorowi tylko jednej z nich. Ze wsparcia w wysokości do 500 zł będzie można skorzystać tylko raz.

Jeżeli zakup nastąpił od 1 września do 20 listopada to do wniosku dołącza się oryginał lub kopię paragonu oraz oświadczenie nauczyciela, że paragon dotyczy wymienionego w rozporządzeniu, zakupionego sprzętu, oprogramowania lub usługi. Wszystkie zakupy dokonane po 20 listopada nauczyciel musi udokumentować imiennym dowodem zakupu.


Następnie dyrektor szkoły lub placówki oświatowej przekazuje listę uprawnionych do dofinansowania nauczycieli odpowiednio do właściwej jednostki samorządu terytorialnego lub ministra. Zwrot pieniędzy za wydatki nauczyciel otrzyma najpóźniej do końca tego roku.

Refundacji podlegają wyłącznie zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia.

Co można kupić w ramach 500 zł?

W rozporządzeniu został określony rodzaj sprzętu, materiałów i oprogramowania, którego zakup w ramach rządowego wsparcia dla nauczycieli będzie podlegał  dofinansowaniu m.in.: komputerów przenośnych, kamer internetowych, słuchawek (lub zestawu słuchawkowego), dodatkowego mikrofonu, smartfona, tabletów, ładowarek sieciowych, głośników, pamięci zewnętrznej, oprogramowania, czy kosztów poniesionych z tytułu mobilnego internetu.

Więcej urządzeń i usług na poniższej grafice oraz >>>TUTAJ

Pieniądze przekazane jednostce samorządu terytorialnego, które nie zostaną w pełni wykorzystane mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla szkół i placówek. Zależy nam na tym, aby te pieniądze były w pełni wykorzystane na usprawnienie infrastruktury informatycznej, która później posłuży uczniom.

Wnioski do pobrania >>>TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    dno totalne

    Zona-nauczycielka kupila laptop i drukarke w kwietniu bo musiala. Teraz nie maja zdalnego nauczania wiec nie dostanie kasy a znajoma nauczycielka dostala laptopa sluzbowego rok temu a teraz jeszcze 500zl ... oto madrosc rzadu i ministrow.......