Reklama

5 tysięcy pożyczki ulega umorzeniu. Ale jest jeden haczyk

Opublikowano: pt, 8 maj 2020 09:33
Autor:

5 tysięcy pożyczki ulega umorzeniu. Ale jest jeden haczyk - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 tysięcy złotych pożyczki przysługuje samozatrudnionym oraz przedsiębiorcom zatrudniającym do 9 pracowników. Tak wynika z uregulować „tarczy antykryzysowej”. Pożyczka ta ulega umorzeniu. Ale jest jeden haczyk.

Pierwsza „tarcza antykryzysowa” przewidywała przyznanie mikroprzedsiębiorcom bezzwrotnych pożyczek, ale tylko tym którzy zatrudniali pracowników. Druga „tarcza” to zmieniła obejmując wszystkich mikroprzedsiębiorców, w tym samozatrudnionych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Przedsiębiorca nie będzie musiał zwracać pożyczki, a jedyny warunek to utrzymanie działalności przez trzy miesiące od dnia udzielenia pożyczki i złożenie w tej sprawie odpowiedniego oświadczenia we wniosku o umorzenie pożyczki.

Jest jednak jeden haczyk. Wniosek o umorzenie pożyczki powinien być złożony w terminie 14 dni od dnia, w którym spełniony zostanie warunek jej umorzenia, czyli prowadzenie działalności przez 3 miesiące. Inaczej mówiąc, kiedy miną trzy miesiące od udzielenia pożyczki, mikroprzedsiębiorca będzie miał dwa tygodnie by poinformować urząd pracy o tym, że nadal prowadził w tym czasie działalność gospodarczą. Jeśli to przegapi, pożyczkę będzie musiał zwrócić.

Wniosek o udzielenie pożyczki w wysokości 5 tys. zł należy złożyć w powiatowym urzędzie pracy właściwym terytorialnie ze względu na miejsce prowadzenie działalności gospodarczej. W tym samym urzędzie składamy wniosek o umorzenie pożyczki. Można to zrobić w formie elektronicznej lub papierowej.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.