Reklama

"5 na 5" - Jacek Wiśniewski z KW Razem dla Ziemi Mieleckiej prezentuje swój program wyborczy

Opublikowano:
Autor:

"5 na 5" - Jacek Wiśniewski z KW Razem dla Ziemi Mieleckiej prezentuje swój program wyborczy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kandydat na Prezydenta Mielca Jacek Wiśniewski wspólnie z swoim Komitetem Wyborczym zaprezentował dziś założenia ieaowe swojego programu wyborczego. '5 na 5" czyli pięć najważniejszych dla miasta obszarów: sport i rekreacja, komunikacja z mieszkańcami, kultura i edukacja, zdrowie i środowisko a także nowoczesne zarządzanie miastem w myśl idei smart city.

- Nasz program dzieli się na pięć obszarów, które jesteśmy w stanie zrealizować w ciągu najbliższych pięciu lat - zaznacza Jacek Wiśniewski.

 W dziale "Sport i rekreacja" działacze z RDZM chcą jasnych kryteriów przyznawania dotacji dla organizacji i klubów sportowych.  Z ciekawych propozycji pojawiła się możliwość stworzenia w mieście sieci miejskiego systemu wypożyczalni rowerów. 

Jeśli chodzi o "Komunikację z mieszkańcami" - to zdaniem Wiśniewskiego najważniejsze dla miasta jest przywrócenie Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W mieście mógłby powstać też specjalnie dedykowany program "Z seniorem w miasto". 

W dziale "Kultura i edukacja" znajdziemy zwiększenie oferty działań kulturalnych w obszarze starego miasta, a także tworzenie warunków pracy dla osób niepełnosprawnych

 

Jeśli chodzi o "zdrowie i środowisko" - to RDZM chce wprowadzić stały monitoring powietrza, gruntów, wody i plan reakcji na przekroczenia. Chcą także zamontować filtry powietrza w żłobkach i przedszkolach.

Jeśli chodzi o "Nowoczesne zarządzanie miastem" to zdaniem Wiśniewskiego w Mielcu powinien istnieć informator miejski, który miałby być mobilną aplikacją. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE