Reklama

5 milionów oszczędności

Opublikowano:
Autor:

5 milionów oszczędności - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze pięć lat temu gminy z terenu powiatu mieleckiego z rezerwą podchodziły do pomysłu powołania Mieleckiej Grupy Zakupowej. Wspólne zaopatrywanie się w prąd i gaz pozwoliło jednak wygenerować całkiem spore oszczędności. W skali całego powiatu to aż pięć milionów złotych.

- Widać, że działając w grupie, jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dobre ceny zarówno na prąd, jak i na gaz - mówi Józef Rybiński, burmistrz gminy Radomyśl Wielki, która od początku pełni rolę lidera Mieleckiej Grupy Zakupowej.

Dzięki działaniu w MGZ, gmina Radomyśl Wielki w latach 2013-2016 zaoszczędziła blisko 530 tys. złotych na zakupie energii elektrycznej. W skali powiatu oszczędności z tego tytułu sięgnęły 3,2 miliona złotych. Co więcej, po rozstrzygnięciu przetargu na energię na lata 2017-2018 wiadomo już, że spodziewać się można zachowania w budżetach poszczególnych gmin łącznie kolejnego miliona złotych.

Równie opłacalna wydaje się też polityka wspólnego zaopatrywania się w gaz, którą samorządy zastosowały w tym roku po raz pierwszy. Po zakupie gazu na lata 2017-2018 wiadomo już, że szacowane oszczędności sięgnąć mają łącznie ponad 700 tys. złotych. - Tylko dla naszej gminy to możliwość zachowania 100 tys. złotych - wylicza dalej Józef Rybiński. I dodaje: - Myślę, że z podniesionym czołem mówić dziś możemy i o samej grupie, i o wynikach jej działalności. W końcu zaoszczędzone pieniądze zostaną w budżetach poszczególnych gmin i będą mogły zostać wykorzystane na realizację innych zadań.

Więcej w 50 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE