Reklama

4 tys. pracowników zgłoszonych do zwolnień grupowych. W Mielcu 883

Opublikowano:
Autor:

4 tys. pracowników zgłoszonych do zwolnień grupowych. W Mielcu 883  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia do 31 sierpnia 2020 r. podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 4 053 pracowników, wypowiedzenia wręczono 2 073 osobom. Jak informowaliśmy wcześniej w pow. mieleckim zwolnienia grupowe zgłosiły trzy firmy, w tym najwięcej Bury Sp.z.o.o. i Lear Corporation.

W sierpniu  zgłoszono zwolnienie 405 osób z 4 zakładów.

- Wśród pracodawców zgłaszających do PUP zwolnienia, najczęściej pojawiają się podmioty  z branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz niektóre podmioty handlowe i usługowe – powiedział Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie.

Słowa dyrektora Czopa potwierdzają dane z PUP Mielec, w którym zwolnienia grupowe zgłosiły dwie firmy z branży motoryzacyjnej - Bury  Sp.z.o.o. (zgłosił 500 osób do zwolnienia) i Lear Corporation (zgłosił 350 osób do zwolnienia). Trzecia, mniejsza firma, która też zgłosiła w tym PUP-ie zwolnienia grupowe, ma ulec likwidacji, a wszystkie pracujące w niej 33 osoby mają pójść na bruk.

Poza Mielcem zwolnienia grupowe w branży motoryzacyjnej i lotniczej zgłosiły m.in. Goodrich Aerospace Poland w Krośnie i Tajęcinie (226 osób), Safran Transmission System w Sędziszowie Młp. (152 osób), Pratt&Whitney Rzeszów (330 pracowników).

Z jednej strony są kolejne zwolnienia grupowe, z drugiej niektórzy  pracodawcy wycofali planowane redukcje w całości lub części, co  świadczy o poprawianiu się sytuacji na rynku pracy. Wycofanie zwolnień  dotyczyło 581 miejsc pracy tj. 14,3 % ogółu zgłoszeń.

Według  wstępnego szacunku  w końcu sierpnia 2020 roku w woj. podkarpackim zarejestrowanych było 86,3 tys. bezrobotnych.  Co jest zaskakujące w porównaniu do lipca tego roku był to  spadek  o 0,3 tys. osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE