Reklama

33 złote premii za miesiąc pracy? Pielęgniarki: Takiej jałmużny nie chcemy!

Opublikowano:
Autor:

33 złote premii za miesiąc pracy? Pielęgniarki: Takiej jałmużny nie chcemy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy wiemy, jakim ciężkim czasem okazał się dla pracowników szpitali okres pandemii koronawirusa. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że za pracę w tak trudnych, stresujących warunkach należy się przyzwoite wynagrodzenie. Tymczasem w mieleckim szpitalu ma to być... 33 złote brutto!

Temat ten został poruszony przez pielęgniarki ze Związków Zawodowych na ostatniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego.

 - Pracujemy w okresie pandemii, wszystkim jest ciężko. Dlatego wszystkie związki zawodowe działające przy szpitalu zwróciły się z prośbą do pana dyrektora, żeby nam dał jakąś gratyfikację za to, że sumiennie w tym ciężkim okresie pracujemy, narażając swoje życie, życie swoich rodzin - mówiła Lidia Halota, przedstawicielka Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. -  Złożyliśmy trzy pisma do pana dyrektora. Była jedna odpowiedź, tylko słowna. Pan dyrektor przy tak dużych pieniądzach, które szpital otrzymał na COVID 19, ponad 3 miliony,  zaoferował nam za 3 najbardziej epidemiczne miesiące 100 zł brutto. 100 zł za 3 miesiące, a nie za każdy miesiąc, czyli po 33 zł brutto za miesiąc. My uważamy to za jałmużnę i za taką jałmużnę, niestety, podziękujemy panu dyrektorowi - podkreśliła.

Jak sprawę skomentował Zbigniew Torbus, pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu?

- Premie zadaniowe zostały uruchomione, a część pracowników dostaje zupełnie konkretne pieniądze z tego tytułu, że jest zagrożona kontaktami z COVID-19 - stwierdził. - Chodzi tutaj o oddział zakaźny. Związki zawodowe przyszły z propozycją, żeby także innych pracowników, którzy bezpośrednio nie mają kontaktu albo mają bardzo odległy kontakt z COVOID– 19, w jakiś sposób docenić. Trwają rozmowy, to związki zawodowe mają określić, których pracowników będą chciały wyróżnić - podkreślił Zbigniew Torbus. - Jeżeli będą chciały wyróżnić wszystkich po równo, to pewnie wyjdzie po 100 zł. Wydaje mi się, że powinny się jednak skoncentrować na tych pracownikach, którzy rzeczywiście ponosili ciężar związany z koronawirusem.

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE