Reklama

Wójtowie, sołtysi i radni spotkali się z Wadowicach. Podsumowali 30 lat

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czas pandemii sprawił, że dopiero w bieżącym roku udało się podsumować minione trzydzieści lat działalności samorządu gminy Wadowice Górne. Wójt, Michał Deptuła, spotkał się z byłymi wójtami, przewodniczącymi Rady i sołtysami.

Na okolicznościowym posiedzeniu z obecną Radą Gminy oraz sołtysami wsi spotkali się byli Przewodniczący Rady Gminy oraz były wójt - Stefan Rysak. Swoją nieobecność usprawiedliwili byli wójtowie - Tadeusz Należny oraz Jerzy Kos.

Jak podkreślał wójt, Michał Deptuła, ostatnie trzydzieści lata, to czas dobrze wykorzystany dla społeczności gminnej. Każdy z Wójtów zmierzał się z innymi problemami. Począwszy od telefonizacji, wodociągowania, gazyfikacji, poprzez budowę oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacji sanitarnej, utrzymanie placówek oświatowych, dbanie o mienie komunalne, modernizację układu drogowego, i wiele innych obszarów które niespełna wymienić, wszyscy samorządowcy pokazali, że troska o dobro wspólne zawsze była im bliska.

30 lat samorządu gminnego, to wspólny wysiłek radnych ośmiu kadencji. Kluczową osobą dla właściwej pracy Rady Gminy jest zawsze jej przewodniczący. Na przestrzeni trzydziestu lat, Radzie Gminy przewodniczyło siedmiu radnych.

  • Marian Sypek (1990-1994),
  • Janina Midura (1990-1994, 1994-1998),
  • Teresa Pietras (1998-2002),
  • Dariusz Chmara (2002-2006),
  • Janusz Piechota (2006-2010, 2010-2014),
  • Anna Niedbała (2014-2018)
  • w obecnej kadencji - Krzysztof Maciejak.
W trzydziestolecie samorządu terytorialnego wpisują się również sołtysi oraz Rady Sołeckie. W ramach podsumowania ostatniego trzydziestolecia, wójt  Michał Deptuła, wręczyła aktualnym sołtysom okolicznościową publikację poświęconą samorządom na terenie województwa podkarpackiego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy