Reklama

Idealna brama garażowa - jaki model wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Idealna brama garażowa - jaki model wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Przy wyborze bramy garażowej warto uwzględnić kilka rzeczy. Zaczynając od tego, jak całość będzie wyglądała, przez komfort związany z użytkowaniem, a na bezpieczeństwie kończąc. Porównanie różnic, jakie występują pomiędzy rozwiązaniami z kategorii bramy uchylne a segmentowe, jest nieco czasochłonne, ale dzięki temu unikniesz nietrafionego wyboru, który mógłby utrudnić korzystanie z garażu.

  1. Uchylna czy segmentowa – jaką bramę garażową wybrać?
  2. Bramy segmentowe i uchylne – podobieństwa i różnice
  3. Brama uchylna - wady i zalety
  4. Bramy garażowe segmentowe - wady i zalety
  5. Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej?

W celu ułatwienia zakupu idealnego modelu bramy przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz wiele przydatnych wskazówek. Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz garaż do przechowywania narzędzi ogrodniczych, parkujesz w nim auto, czy po prostu korzystasz z niego sporadycznie, brama z dobrą izolacją cieplną ma szczególnie ważne znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa, ale również komfortu domowników. 

Uchylna czy segmentowa – jaką bramę garażową wybrać?

Sposób otwierania bramy to pierwsza rzecz, którą trzeba dokładnie przemyśleć. Należy zwrócić uwagę na ilość wolnego miejsca. Zazwyczaj właściciele przydomowych garaży chcą przede wszystkim zaoszczędzić miejsce, więc wybierają zamknięcie typu segmentowego. Jest to skuteczne i solidne zabezpieczenie, które charakteryzuje się tym, że można je zastosować nawet w garażach z niewielką ilością wolnej przestrzeni. Jeżeli natomiast masz dużo wolnego miejsca, możesz rozważyć takie rozwiązanie jak brama garażowa uchylna. Otwiera się ją ruchem uchylnym do górnej części. Zaletą takiego rozwiązania jest przystępna cena, ale jednocześnie montaż tego typu bramy wiąże się z koniecznością zapewnienia miejsca nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz garażu (pod sufitem).

Bramy segmentowe i uchylne – podobieństwa i różnice

Bez względu na to, którą bramę wybierzesz, będziesz mógł ją wyposażyć w automatyczny mechanizm. Dzięki temu otwarcie oraz zamknięcie bramy nie będzie wymagało twojego zaangażowania. Dodatkowo jedna i druga konstrukcja oferowana jest w wielu wariantach i kolorach. Można więc dobrać segmenty w taki sposób, aby pasowały do garażu. Decydując się na instalację, pamiętaj jednak, że jeżeli postawisz na segmentową konstrukcję, będziesz mógł uniknąć strat ciepła. W większości przypadków klienci szybko zauważają różnice. Jeżeli garaż jest połączony z domem, to najlepszym zamknięciem będzie ten rodzaj bramy, który pozwoli obniżyć wydatki związane z ogrzewaniem. Wiele dodatkowych informacji o bramach możesz znaleźć w sklepie, w którym kupisz wszystkie rodzaje bram garażowych. Wpisz więc w przeglądarce adres https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-zewnetrzne-okna-i-bramy-garazowe/bramy-garazowe/uchylne.html i przekonaj się, jakie produkty pozwolą ci zabezpieczyć garaż. W ofercie znajdziesz bramy uchylne i segmentowe w różnych wersjach. Możesz też uzyskać pomoc doświadczonego sprzedawcy, który podpowie, jaki napęd sprawdzi się najlepiej.

Brama uchylna - wady i zalety

Zaletą tego rodzaju bramy są niewątpliwie niższe ceny, co pozwala ograniczyć koszty. Wadą jest niestety to, że należy przeznaczyć większą przestrzeń na drzwi oraz napędy. Jeżeli jednak zależy ci wyłącznie na ograniczeniu dostępu do garażu, zastosowanie takiej bramy może okazać się wystarczające. Pamiętaj tylko, że w przypadku skorzystania z opcji automatycznego otwierania, należy zadbać o piloty dla wszystkich użytkowników. Jeżeli jednak masz wątpliwości, czy warto zainwestować w taką bramę, poczytaj szczegółowe opisy na wspomnianej stronie.

Bramy garażowe segmentowe - wady i zalety

Wytrzymała brama garażowa segmentowa eliminuje wiele powyższych niedogodności. Zastosowanie mechanizmu otwierania opartego na prowadnicach sprawia, że można ją zamontować nawet w przypadku tych budynków, gdzie znajduje się niewiele miejsca. Dodatkowo bramy z segmentów są bardziej szczelne. Pozwalają więc uniknąć sytuacji, w których powietrze z zewnątrz będzie chłodziło temperaturę w środku budynku. Dla uzyskania najlepszego efektu można postawić na rozwiązania z blachy grubszej. W tym przypadku cena może być nieco wyższa, ale zyskasz doskonałą izolacyjność termiczną. Klienci mogą skorzystać z rozbudowanej palety ral, brama segmentowa miała kolor dopasowany do preferencji domowników.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej?

Bramy garażowe kupuje się raz na wiele lat. Nie należy więc oszczędzać na takim zakupie i wybierać tanich rozwiązań z tworzywa sztucznego lub intarsjami imitującymi stal nierdzewną, bo obniży to współczynnik przenikania ciepła. Dodatkowo skrzydło bramy musi być na tyle solidne, że zwiększy poziom bezpieczeństwa domowników. Nie należy zapominać, że istotne jest również zabezpieczenie przeciążeniowe. W budownictwie energooszczędnym świetnie sprawdza się brama garażowa segmentowa, która doskonale pasuje do nowoczesnej architektury i jest odporna na działanie wiatru. Garaż połączony z nieruchomością mieszkalną lub taki, który znajduje się w jej pobliżu to tak naprawdę wizytówka twojego domu. O tym również należy pamiętać przy wyborze nowej bramy barażowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE