Reklama

"3 maja przeżyjmy zatem radośnie". List marszałka Władysława Ortyla do mieszkańców Podkarpacia

Opublikowano:
Autor:

"3 maja przeżyjmy zatem radośnie". List marszałka Władysława Ortyla do mieszkańców Podkarpacia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl wystosował list z okazji obchodów rocznicy Konstytucji 3 maja.

Narodowe Święto 3 Maja jest datą symboliczną dla Polski i Narodu Polskiego, który z nieukrywanym entuzjazmem nawiązuje w tym dniu do wydarzeń sprzed ponad 200 lat. Tego dnia odnosimy się do bogatej historii polskiej państwowości i do naszych przodków, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczyniali się do wielkości Rzeczypospolitej. To także dzień naszej dumy i wielkiego optymizmu, kiedy uroczyście demonstrujemy swoje przywiązanie do polskości i bogatych tradycji narodowych.

3 maja odnosimy się do wielkich czynów naszych Ojców, mając na uwadze trudne okoliczności polityczne, w jakich musieli podejmować decyzje wpływające na losy Ojczyzny i całego polskiego społeczeństwa. We wszystkich miastach Polski oddajemy im hołd, a biało-czerwona flaga - tak widoczna na polskich ulicach - symbolizuje nasz patriotyzm oraz umiłowanie wolności i Polski Niepodległej.

Święto Konstytucji 3 maja skłania nas także do podjęcia refleksji nad trudną historią naszego państwa, jaką były zabory, wojny światowe, okupacja niemiecka i sowiecka. Dziś państwo polskie wykorzystuj swoją szansę na rozwój i modernizację. Jesteśmy świadkami i uczestnikami licznych i szybko zachodzących zmian w naszym kraju i społeczeństwie. 

Dzień - 3 maja - przeżyjmy zatem radośnie, w towarzystwie naszych rodzin, przyjaciół, znajomych. Niech biało-czerwona flaga powiewająca na kamienicach naszych domów przypomina nam o naszej historii, o tym, kim jesteśmy i motywuje nas do wspólnej pracy na rzecz przyszłych pokoleń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE