Reklama

2350 osób straciło pracę. Najwięcej w branżach motoryzacyjnej i lotniczej

Opublikowano:
Autor:

2350  osób straciło pracę. Najwięcej w branżach motoryzacyjnej i lotniczej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia do 8 października 2020 roku podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 2962 pracowników. Wręczono wypowiedzenia 2351 osobom tj. zrealizowano 79,4 proc. wszystkich zgłoszeń. Najwięcej zwolnień jest w branżach motoryzacyjnej i lotniczej. Podobnie jest w powiecie mieleckim, gdzie zwolnienia zgłosiły dwie duże firmy branży motoryzacyjnej.

Kilka dni temu doszło do podpisania porozumienia pomiędzy zarządem  Pratt & Whitney Rzeszów a związkowcami w sprawie drugiej tury zwolnień grupowych. W pierwszej turze pracę straciło 303 pracowników związanych z produkcją, w drugiej  pracę starci 175 pracowników nieprodukcyjnych.
CZYTAJ TAKŻE:Wszystkie łóżka COVID-owe w szpitalu w Mielcu zajęte. A chorych przybywa

Jak tłumaczą władze  Pratt & Whitney zwolnienia są efektem  drastycznego spadku  zainteresowania ruchem lotniczym, a co za tym idzie  spadku zapotrzebowania, zarówno na nowe samoloty jak i części do nich, silniki  i inne usługi posprzedażne. Jak szacują w  Pratt & Whitney zamówienia zmniejszyły się nawet o 60 proc.
 
Z innych znanych firm branży lotniczej zwolnienia przeprowadziły też Goodrich Aerospace Poland w Krośnie i Tajęcienie i Safran Transmission Systems w Sędziszowie Małopolskim.

Równie mocno przez koronawirusa jak branża lotnicza dotknięta została branża motoryzacyjna, głównie z powodu gwałtownego spadku zainteresowania klientów zakupem nowych samochodów.

W Mielcu zwolnienia zgłosiły i w dużej części przeprowadziły już dwie firmy tej branży- Bury Sp.z.o.o. i Lear Corparation. Do tej pory prace w nich straciło ponad 500 osób. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE