Reklama

15 milionów dla Mielca. Będą duże inwestycje drogowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

15 milionów dla Mielca. Będą duże inwestycje drogowe - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie wielkie inwestycje drogowe planowane na terenie naszego miasta na rok 2022 nabierają realnego kształtu, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości ponad 15 milionów złotych z „Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych”.

Celem programu jest zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. W poniedziałek 25 października ogłoszono wyniki naboru pierwszej edycji projektu. Dwa z trzech wniosków złożonych przez Gminę Miejską Mielec uzyskały rządowe dofinansowania o łącznej wartości ponad 15 milionów złotych. Pozwoli to miejskiemu samorządowi na wykonanie dwóch dużych inwestycji drogowych w naszym mieście.

Pierwszą jest budowa układu drogowego o łącznej długości 1,9 km w rejonie osiedla Cyranka w Mielcu jako uzupełnienie inwestycji dotyczącej budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza.

W zakres planowanego układu drogowego wchodzi:

  • budowa drogi łączącej al. Kwiatkowskiego i ul. Padykuły,
  • budowa drogi gminnej – od nowobudowanego wiaduktu do skrzyżowania typu małe rondo w obrębie ulic Orlej, Sokoła i Wanatowicza,
  • budowa układu komunikacyjnego obsługujący tereny przyległe.
Przewidywana wartość inwestycji to kwota 11 mln 350.000 zł., deklarowana kwota udziału własnego  to 567 500 zł, a kwota wnioskowanych środków to 10 mln 782.500

 

Drugą inwestycją jest przebudowa ulicy Szafera w Mielcu na odcinku  łącznej długości 1086 m wraz z budową skrzyżowania typu „małe rondo” na skrzyżowaniu z ulicą Raciborskiego.

W zakres tego zadania wchodzi także:

  • przebudowa pozostałych skrzyżowań na skrzyżowania zwykłe,
  • przebudowa i budowa chodnika oraz ścieżki rowerowej,
  • budowa kanału technologicznego na całej długości drogi,
  • przebudowa sygnalizacji świetlnej i przebudowa infrastruktury kolidującej z projektowaną.
Przewidywana wartość inwestycji to 4 mln 450.000, deklarowana kwota udziału własnego – 222 500, a kwota wnioskowanych środków – 4.227.500 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy