- Obwodnica przebiega przez wieś pod oknami domów. Na złotnickiej drodze codziennie tworzy się korek o długości w tej chwili ok. 60 samochodów od strony Mielca. Brak lewoskrętów powoduje zablokowanie części Złotnik. Nie możemy wyjechać z domów, a jeżeli ktoś nas z jednej strony puści to z drugiej w nas uderzy. Bardzo proszę o pomoc w poruszeniu tego tematu. Prześlę kilka zdjęć jak to wygląda w tej chwili. Na jednym zdjęciu nawet uchwyciłem motor który z ogromną prędkością wymija wszystkie samochody i proszę sobie wyobrazić, co stałoby się, gdyby ktoś teraz wyjechał z podwórka lub bocznej drogi. Korek zaczyna się o 15:10 i trwa przez godzinę. Kolejną sprawą są tiry i ciężkie ciężarówki, które tu jadą, bo tak ich nawigacja prowadzi. Jak zjeżdża się z mostu w stronę Starówki (w prawo) jest znak do 15 ton ale takiego znaku nie ma od Traugutta. Następną sprawą jest wyprzedzanie. Gdy auta opuszczają skrzyżowanie i jadą w stronę starówki jest prosty odcinek drogi i auta wyprzedzają się na potęgę, 200 metrów od skrzyżowania mają już dobrze 80 km/h. Konieczne są podwójne linie.
Jak widać, nowa obwodnica, mimo że cieszy wielu kierowców, to dla mieszkańców Złotnik potrafi być uciążliwa.
Odpowiedź zarządu w sprawie problmu w Złotnikach
Zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu z pytaniem, czy planowane są jakieś zmiany w organizacji ruchy na w/w drodze. Oto odpowiedź."Ustawienie na drodze powiatowej znaku dotyczącego ograniczenia tonażu od w/w skrzyżowania w kierunku Starego Miasta przez Złotniki jest podyktowane potrzebą ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych wjeżdżających z obwodnicy, gdzie jest wąski pas drogowy oraz gęsta zabudowa mieszkaniowa. Obwodnica północna miasta Mielec ma za zadanie przenieść natężenie ruchu drogowego (samochody ciężarowe) nie obciążając przy tym dróg powiatowych i gminnych. Oznakowanie drogi powiatowej od strony ul. Traugutta w Mielcu nie jest zasadne z uwagi na ogólnodostępność dróg publicznych i konieczność zapewnienia dojazdu do firm zlokalizowanych przy drodze powiatowej.
W miejscowości Złotniki jest ustalony obszar zabudowany, w którym dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Szerokość drogi powiatowej na tym terenie wynosi poniżej 6,0 m w związku z czym nie jest możliwe oznakowanie drogi poziomą linią rozdzielającą pasy ruchu. Linie segregacyjne stosuje się w miejscach niebezpiecznych, m.in.: łuki poziome i pionowe o niedostatecznej widoczności i oznaczone znakami ostrzegawczymi ostrzegającymi o niebezpiecznych zakrętach. Rozmalowanie linii podwójnej ciągłej na długości 200 m za wskazanym skrzyżowanie w m. Złotniki jest niezgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa i warunków ich umieszczania na drogach. Podsumowując, zarządca drogi nie planuje wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Istniejąca organizacja ruchu pozwala na bezpieczne użytkowanie drogi powiatowej, a wszelkie przypadki naruszenia przepisów ruchu drogowego i poruszanie się po drodze niezgodnie z obowiązującym oznakowaniem należy zgłaszać do organu uprawnionego do kontroli ruchu, tj. policji".
Jak widać, Zarząd Dróg ograniczony jest przepisami prawa. Pozostaje wierzyć w zdrowy rozsądek kierowców.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.