Reklama

W regionie można zorganizować szczepienie w domu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PUW

W regionie można zorganizować szczepienie w domu - Zdjęcie główne

Na Podkarpaciu można zorganizować szczepienie w domu. | foto PUW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Centrum Medyczne Medyk organizuje w Mielcu i powiecie mieleckim. Szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta, obejmują pacjentów leżących, niesamodzielnych, którzy nie mogą pojawić się na szczepieniu w naszych punktach szczepień. Wyjaśniamy, jak można zorganizować takie szczepienie.

Szczepienia realizowane są w powiatach:  jasielskim, strzyżowskim, brzozowskim, krośnieńskim (m. Krosno), łańcuckim, przeworskim, leżajskim, rzeszowskim (m. Rzeszów), dębickim, ropczycko – sędziszowskim, mieleckim, niżańskim, stalowowolskim, kolbuszowskim i tarnobrzeskim (m. Tarnobrzeg).

PROCEDURA SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 W DOMU PACJENTA:

Pacjent zgłasza chęć zaszczepienia do poradni POZ CM Medyk, do której jest zapisany lub do pielęgniarki opieki długoterminowej, jeśli znajduje się pod jej opieką. Poradnia lub pielęgniarka opieki długoterminowej przyjmuje zgłoszenie i potwierdza, że pacjent należy do danej poradni.

Następnie poradnia POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej ustalają, czy pacjent ma skierowanie na szczepienie w systemie elektronicznym. Jeżeli nie, a kwalifikuje się do szczepienia w ramach obecnie szczepionych grup – skierowanie jest wystawiane.

Lekarz POZ lub pielęgniarka oceniają, czy pacjent ze względu na stan zdrowia kwalifikuje się do zaszczepienia w domu.

Jeśli kwalifikacja przebiega pomyślnie, pracownicy punktu kontaktują się z pacjentem, rejestrują go na szczepienie i ustalają termin, w którym przyjeżdżają do pacjenta.

O zakwalifikowaniu do wykonania szczepienia decyduje lekarz mobilnego zespołu.

Po podaniu pierwszej dawki, zespół ustala termin drugiego szczepienia i przez co najmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy