Reklama

Ponad 4600 zakażonych w pow. mieleckim. Wczoraj rekord dobowych zakażeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ponad 4600 zakażonych w pow. mieleckim. Wczoraj rekord dobowych zakażeń - Zdjęcie główne

Wczoraj (4 marca) liczba zakażonych w pow. mieleckim od początku pandemii przekroczyła liczbę 4600 osób. | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Wczoraj (4 marca) w powiecie mieleckim odnotowano aż 60 zakażeń na koronawirusa. To tegoroczny dobowy rekord zakażeń i najgorszy wynik od 3 miesięcy. Wczoraj przekroczona została też kolejna symboliczną liczba zakażonych od początku pandemii wynosząca 4600 osób.

Pierwszy zakażony w powiecie mieleckim pojawił się 16 marca. Dojście do 100 zakażonych zajęło prawie pół roku. Stało się to 13 września 2020 roku. A potem zaczęła się  lawina.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital w Mielcu zwiększył liczbę łóżek covidowych. Sytuacja w szpitalach staje się znów dramatyczna

Kolejnych setek, które pojawiały się bardzo szybko,  nie ma sensu liczyć. Zajmijmy się tysiącami, choć i tu tempo było szaleńcze. Pierwszy 1000 zakażonych odnotowaliśmy 23 października 2020 roku. Drugi tysiąc zakażonych 6 listopada  2020 czyli na wzrost z 1000 do 2000 zakażonych potrzeba było raptem 14 dni. Średnia dobowa zachorowań wynosiła 71osób.

3000 zakażonych osiągnęliśmy 25 listopada 2020 roku.  Przeskok  o kolejny tysiąc zakażonych wciąż więc  był  bardzo szybki, osiągnięte to zostało w 19 dni. Średnia dobowa  zachorowań trochę spadła i wynosiła 53 osoby.

Potem na szczęście liczba zakażonych zaczęła spadać.  Grudzień 2020  i styczeń 2021 ustabillizował liczbę zakażonych z powodu koronawirusa na poziomie ok. 82 osób tygodniowo i 11 dziennie.

4000 zakażonych osiągnęliśmy 4 lutego 2021 roku. Przeskok o kolejny, czwarty  tysiąc osób zajęło 71 dni. Średnia  dobowa liczba zakażonych spadła do stosunkowo niskiego poziomu 14 osób.

Trzecia fala koronawirusa i znów skok zakażeń

Niestety ostatnie kilkanaście dni to znów skok zakażeń, który jak mówią lekarze  jest wynikiem przyjścia trzeciej fali koronawirusa.

Wczoraj (4 marca) odnotowaliśmy 60 przypadków zakażeń koronawirusem w pow. mieleckim. To tegoroczny dobowy rekord zakażeń i najgorszy wynik od 3 miesięcy. Wczoraj  przekroczona została też  kolejna symboliczna liczba zakażonych od początku pandemii wynosząca 4600 osób.

Gdy weźmiemy pod uwagę ostatnie dwa tygodnie to dobowa liczba zakażonych podskoczyła dwukrotnie z 14 osób z początku lutego do 28.

Dodatkowo wczorajszy dzień  przyniósł 2 kolejne zgodny z powodu Covid-19, a ogólna liczba zmarłych od początku pandemii osiągnęła  139 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy