Reklama

Złoty Michalski. Sanoczanin Mistrzem Polski!

Opublikowano:
Autor:

Złoty Michalski. Sanoczanin Mistrzem Polski! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Panczenista Piotr Michalski, zawodnik klubu Górnik Sanok, był bezkonkurencyjny na dystansie 1000 metrów podczas Mistrzostw Polski na dystansach, które w miniony weekend odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Sanoczanin wywalczył też brąz na dystansie 500 metrów.

Zawody odbyły się w Arenie Lodowej, jedynym w Polsce krytym torze do jazdy szybkiej na lodzie i otwierały tegoroczny sezon startowy.

Piotr Michalski w rozmowie z Korso Gazetą Sanocką przyznaje, że nie spodziewał się tak dobrego wyniku.

- Nie miałem wielkich oczekiwań, ponieważ bardzo odczuwałem trudy sezonu przygotowawczego. Ten okres był dla mnie bardzo ciężki i wyczerpujący - mówi Michalski.

- Przed samymi mistrzostwami mieliśmy kilka dni z luźniejszym treningiem i dopiero wtedy poczułem, że dochodzę do siebie. Kilka dni byłem bez lodu, więc na treningu przedstartowym, dzień przed rozpoczęciem zawodów, nie czułem się jeszcze zbyt pewnie. Wprawdzie nabrałem trochę świeżości i swobody, ale brakowało szybkości, co pokazał mój start na 500 metrów, gdzie ewidentne miałem braki na rozpędzeniu. W parze ścigałem się z Arturem Wasiem (zdobył złoto), słynącym ze świetnego rozpędzenia, i gołym okiem widać było różnice klas. Dopiero w drugiej części nadrobiłem trochę do Artura, lecz dystans 500 metrów absolutnie nie wybacza błędów, dlatego brąz, który wywalczyłem, bardzo mnie cieszy - komentuje zawodnik z Sanoka.

W niedzielę na dystansie 1000 metrów sanoczanin nie miał sobie równych.

- W pierwszej części dystansu popełniłem mnóstwo błędów. Zauważyłem jednak, że mam sporo sił, a mój rywal, Sebastian Kłosiński, nie odjechał mi za daleko. Zacząłem go gonić. Zadanie miałem nieco ułatwione, bo kończyłem dystans małym torem. No i się udało. Zwyciężyłem o 0,05 sekundy na ostatnich metrach biegu. Cieszy mnie ta mała różnica pomiędzy nami. To znaczy, że nasza grupa sprinterów jest mocna, a to daje dużo optymizmu przed startami w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata - mówi Piotr Michalski

Wyniki pozostałych zawodników z Sanoka:

Piotr Nałęcki - 500 m (15.), 1500 m (9.), 1000 m (12.)

Klaudia Lorenc - 500 m (13. miejsce), 1500 m (13.); 3000 m (8.)

Szymon Zegarowicz - 500 m (21.), 1500 m (18.); 5000 m (9.), 1000 m (25.).

Mistrzostwa Polski na dystansach były jednocześnie kwalifikacjami do Pucharu Świata. Pierwsze dwa starty w ramach PŚ odbędą się w Japonii (16-25 listopada) w miastach Obichiro i Tomakomai, a następnie najlepsi zawodnicy z całego świata zjadą do Tomaszowa Mazowieckiego (7-9 grudnia), gdzie po raz pierwszy zostaną rozegrane zawody tej rangi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE