Reklama

Zapisz się na bieg w Rydzowie. Są jeszcze ostatnie miejsca

Opublikowano:
Autor:

Zapisz się na bieg w Rydzowie. Są jeszcze ostatnie miejsca  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wrzesień jest bardzo bogaty w imprezy rekreacyjne, które odbywać się będą w naszym regionie. Już 20 września odbędzie się bieg w Rydzowie, który pierwotnie planowany był na maj, ale z wiadomych przyczyn został odwołany. Będzie to Bieg Konstytucji 3 Maja.

Tradycja związana ze sportowym obchodzeniem święta Konstytucji 3 maja rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to rozegrano pierwszy Gminny Bieg Uliczny o Puchar Przewodniczącego  Rady Gminy Mielec. Uczestnicy, wśród których większość stanowili mieszkańcy gminy Mielec oraz uczniowie gminnych szkół, zmagali się z trasą wytyczoną drogami Chorzelowa. Ze względu na kategorie wiekowe zawodnicy rywalizowali na dystansach 500m, 1000m i 2100m. Od samego początku bieg cieszył się dużą popularnością, co zaowocowało 11 edycjami wydarzenia.

Bieg Konstytucji 3 Maja ma być kontynuacją sportowej tradycji gminy Mielec, jednak w nieco odmienionej formule. Tym razem zapraszamy wszystkich miłośników biegania do Rydzowa, w którym trasa prowadzić będzie nie drogami asfaltowymi, a leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Tuszyma.

Organizatorami biegu są Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Sołectwo Rydzów oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski. Patronat honorowy nad biegiem objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

Patronat nad wydarzeniem objął również Zakład Metalowy "WB", który zajmuje się produkcją wyrobów metalowych dla różnych gałęzi przemysłu, a zwłaszcza dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i obronnego. Zakład rozpoczął swoją działalność w 1989 roku. Od początku działalności największym priorytetem była jakość oferowanych wyrobów, gdyż tylko w ten sposób możliwe było osiągnięcie pełnego zadowolenia klienta. Partnerem technicznym jest Firma BrodNet - Aplikacje internetowe. www.brodnet.pl

- Zapraszamy 20 września. Start biegu zaplanowano na godz. 12:00 przy OSP Rydzów, a trasa biegu będzie liczyć 10 km. Zadbaliśmy o profesjonalny przebieg zawodów, m.in. z numerami startowymi i elektronicznym pomiarem czasu - mówi organizator wydarzenia Damian Gąsiewski. 

- Dla uczestników pakiety startowe zostaną przygotowane przez m.in. Producenta Suplementów Diety AvetPharma, Siłownię Extreme Fitness i Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie Mielec. Flagi i okolicznościowa oprawa będzie zasługą Stowarzyszenia Kibice Razem Stal Mielec. Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzyma wyjątkowy medal, przygotowany specjalnie na tę okazję. Wręczymy też najlepszym pamiątkowe statuetki.

Posiłek regeneracyjny również będzie atrakcją, tym razem dzięki Zakładowi Mięsnemu Zając ugrillujemy dla Was kiełbaski - dodaje Gąsiewski. 

Rozgrzewkę przeprowadzą trenerzy z Siłowni Extreme Fitness. Wydarzenie wspierają również Koło Gospodyń Wiejskich oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzowie, BikeCenter Bartek Ćwik, Agencja Reklamowa MCDesign, ErgoHestia Odział Grupy Jerzy Wąs i Producent Wyrobów Metalowych Firma NIKmet.  Cały czas trwają zapisy na bieg. Zapisywać się można za pośrednictwem strony internetowej studiowizualne.com. 

Rydzów należy do najbardziej urokliwych miejscowości gminy Mielec, a to za sprawą wyjątkowych walorów przyrodniczych. Znaczną część miejscowości stanowią tereny leśne, które są doskonałą bazą do wypoczynku. Miejscowość bardzo chętnie odwiedzana jest przez miłośników grzybobrania oraz spacerów. Ograniczona ingerencja człowieka w środowisko spowodowała, że na lokalnym terenie spotkać można wiele ciekawych okazów flory i fauny oraz zachwycić się niezwykłymi krajobrazami. Miejscowość stała się oazą dla wszystkich, którzy w ciszy i spokoju chcą odpocząć od miejskiego zgiełku oraz pośpiechu życia codziennego.

Rydzów zajmuje 304 ha i liczy ponad 350 mieszkańców zamieszkałych w blisko 80 gospodarstwach. Na terenie miejscowości działa 14 podmiotów gospodarczych zajmujących się usługami budowlanymi, handlowymi oraz obróbką metali. Prężnie działa również koło gospodyń wiejskich oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pierwsza wzmianka o miejscowości datowana jest na rok 1576. Na jej terenie znajdują się 4 przebadane stanowiska archeologiczne z okresów neolitu, mezolitu i wczesnego średniowiecza. Ważna datą w dziejach regionu był początek szkolnictwa datowany na rok 1911 oraz lata 80. XX wieku, w których mieszkańcy wsi wznieśli kaplicę pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE