Zacięta rywalizacja karateków

Zacięta rywalizacja karateków - Zdjęcie główne

SportPod znakiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się IX Ogólnopolski Turniej Shorin Ryu Karate O Puchar Ziemi Mieleckiej.

Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka, a organizatorem, podobnie jak w latach ubiegłych, było Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Mielec, które obchodzi w tym roku 125 rocznicę powstania.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 172 zawodników z 9 klubów. W szranki stanęło siedem klubów z Polski oraz dwa kluby z Czech.

Do Mielca przyjechali karatecy z Wołomina, Łodzi, Liberca, Hawla, Brod, Lublina, Nowego Sącza, Kleszczowa i Przemyśla.

Zawody zostały przeprowadzone w 21 konkurencjach, w różnych grupach wiekowych, które sędziowało 17 sędziów, w tym Zbigniew Magda z mieleckiego Sokoła, jako sędzia główny.

Z zawodników TG "Sokół" najlepiej spisała się Nikola Graniczka, zdobywczyni złotego medalu w konkurencji kata w kategorii junior młodszy. Równie znakomicie spisała się Emilia Skóra, która zdobyła srebrny medal w kata w kategorii junior młodszy.

Wśród mężczyzn Michał Sołek zdobył brązowy medal kata w kategorii junior młodszy.

Sukces udało się osiągnąć również w rywalizacji zespołowej. Nasza drużyna w składzie: Maciej Kielek, Szymon Piłat i Maciej Czepiel zdobyła brązowy medal w kata kumiwaza  w kategorii juniorów młodszych.

Na turnieju, którego otwarcia dokonał prezes TG"Sokół" Józef Zaskalski, pojawili się: pełniący wówczas funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos oraz radni powiatowi, Joanna Rębisz i Waldemar Barnaś. Goście dokonali, po zakończeniu zawodów, wręczenia nagród i pucharów.

Część pucharów sponsorowana była przez prezesa LKS "OMEGA" Kleszczów, Zbigniewa Berłowskiego, który uhonorował okolicznościowymi statuetkami Joannę Rębisz, Fryderyka Kapinosa, Józefa Zaskalskiego oraz Zbigniewa Magdę.

Prezes Józef Zaskalski przekazał Zbigniewowi Berłowskiemu oraz klubowi z Czech wydaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości publikację Włodzimierza Gąsiewskiego "Szkic historyczny Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Mielcu 1893-2018".