Wysokie osiągnięcia mieleckich chodziarzy na Biegu Pocztowca

Autor: | Zdjęcie: LKS Stal

Wysokie osiągnięcia mieleckich chodziarzy na Biegu Pocztowca - Zdjęcie główne

Zawodnicy LKS Stal Mielec | foto LKS Stal

Sport Chodziarze z całego kraju w tym i z Mielca rywalizowali w Gdańsku w ramach 55. Chodu i Biegu Pocztowca – Puchar Poczty Polskiej. Efektem tego startu były wysokie osiągnięcia zawodników z Mielca. To potwierdzenie wysokiej pozycji mieleckiego klubu na arenie ogólnokrajowej.

Chodziarze z całego kraju w tym i z Mielca rywalizowali w Gdańsku w ramach 55. Chodu i Biegu Pocztowca – Puchar Poczty Polskiej.

Zawodnicy rywalizowali w 13 klasyfikacjach na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

W kategorii U20 oraz U23 chodziarze walczyli o medale Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Mistrzostw Polski na trasie liczącej 20 km.

Mistrzem w kategorii U20 został wychowanek mieleckiej Stali Kamil Piecuch, który z trasą poradził sobie w czasie 1h :45m:29s. Sekundę później linię mety przekroczył jego klubowy kolega Huber Wójcik –  z czasem 1:45:30.

Nową mistrzynią kraju w kategorii U23 została Anna Zdziebło z LKS Stal Mielec uzyskując wynik 1:43:30. Natomiast kategorię OPEN chodu kobiet na 20 km wygrała Katarzyna Zdziebło – czasem  1h:38:11, trzecie miejsce zajęła Julita Małaszewicz – z czasem 1:59:25. W kategorii mężczyzn Cristian Ielo wywalczył drugą lokatę – 1:52:33.

Młodzikowski dystans 5km wygrał Patryk Sejler z czasem 0:25:27. Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi trenerki Marzeny Kulig.