Reklama

Uczcili pamięć tragicznie zmarłych piłkarzy. Memoriał 5-ciu Chłopaków ze Stali odbył się po raz trzeci

Opublikowano:
Autor:

Uczcili pamięć tragicznie zmarłych piłkarzy. Memoriał 5-ciu Chłopaków ze Stali odbył się po raz trzeci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W sobotę w Mielcu odbyła się trzecia edycja Memoriału 5-ciu Chłopaków ze Stali. Organizatorem wydarzenia jest Krystian Pydych, który cudem przeżył tragiczny wypadek w Weryni.

Ta tragedia wstrząsnęła całym piłkarskim środowiskiem w kraju. 26 marca 2016 roku doszło do jednej z największych tragedii w historii całego polskiego sportu. Około godziny 9:40 w miejscowości Werynia w powiecie kolbuszowskim doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło pięciu piłkarzy trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska. 

Zginęli bracia Rafał i Kamil Pydychowie, Patryk Szewczak, Kamil Oślizło oraz Mariusz Korzępa. Cudem śmierci uniknął Krystian Pydych, który przez ponad dwa miesiące od wypadku był w śpiączce. Podczas śpiączki przeszedł dwa bardzo groźne udary niedokrwienne mózgu, miał połamaną lewą stronę czaszki i obrzęk mózgu. Po wybudzeniu uczył się chodzić na nowo. 

Dziś kultywuje pamięć o swoich braciach i przyjaciołach organizując charytatywny Memoriał 5-ciu Chłopaków ze Stali. Dwa lata temu po raz pierwszy przygotował sportowe wydarzenie, która ma upamiętnić zmarłych piłkarzy ale też zgromadzić pieniądze dla potrzebujących dzieci, osób ciężko chorych bądź poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

W tym roku pieniądze uzyskane podczas Memoriału trafią do trzech dziewczynek. - Wykorzystujemy tę tragedię do tego, by pomóc innym, potrzebującym osobom - powiedział Krystian Pydych, organizator Memoriał 5-ciu Chłopaków ze Stali.

W turnieju piłkarskim zagrały cztery drużyny: Przyjaciele Chłopaków, Wólczanka Wólka Pełkińska oraz Smoczanka Mielec. Turniej wygrała drużyna z Wólki Pełkińskiej. 

Po Memoriale została odsłonięta tablica pamiątkowa „5 Chłopaków ze Stali” na Stadionie Miejskim w Mielcu.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE