Trzy medale pływaków Ikara

Trzy medale pływaków Ikara - Zdjęcie główne

SportMłodzi pływacy Ikara Mielec z powodzeniem startowali w cyklu młodzieżowych mistrzostw Polski w pływaniu, zdobywając trzy brązowe medale.

Mikołaj Malec został podwójnym brązowym medalistą zimowych mistrzostw Polski juniorów 16-letnich, w pływaniu na dystansie 200 i 100 m stylem grzbietowym.
GLIWICE

Zawody rozegrano na pływalni w Gliwicach w dniach 10-12 marca. Mikołaj wywalczył także awans do finału wyścigów w stylu zmiennym, zajmując ostatecznie siódme miejsce na 400 m i dziewiąte na 200 m. Był także dziewiąty na 50 m stylem grzbietowym.

Trzeci brąz wywalczył Dawid Książnicki w wyścigu na dystansie 200 m stylem klasycznym, podczas mistrzostw juniorów 15-letnich, rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dawid był także szósty na 100 m i ósmy na 50 m, w tym samym stylu.

Sztafeta 15-letnich pływaków Ikara Mielec w składzie: Mikołaj Kużdżał, Dawid Książnicki, Patryk Magda, Krystian Labak zajęła w tych zawodach siódme miejsce w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym.

W finałach B (o miejsca od 11 do 20) walczyła Oliwia Strugała, zajmując 11 miejsce na 200 m stylem zmiennym, 14 - na 400 m stylem dowolnym, 15 - na 200 m i 16 na 800 m, tym samym stylem. Do finałów B w stylu motylkowym awansowała w tej imprezie także Oliwia, zajmując ostatecznie 17 miejsce na 100 i 18 miejsce na 50 m tym stylem.
GORZÓW WIELKOPOLSKI

W dniach 10 do 12 marca w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się zimowe mistrzostwa Polski juniorów 17 – 18 - letnich. Siedemnastoletni zawodnik Ikara Maksymilian Cerlich w wyścigu na dystansie 200 m stylem zmiennym wywalczył szóste miejsce. Wyprzedziło go tylko pięciu o rok starszych pływaków. Na 100 m tym samym stylem zajął 11 miejsce. Maksymilian zajął także czternaste miejsce na 50 m stylem klasycznym i 15 miejsce na 100 m tym samym stylem.
LUBLIN

Juniorzy 14 – letni swoje mistrzostwa Polski rozegrali na początku marca w Lublinie. Do finałów "A" (o miejsca 1-10) awansowały dwie zawodniczki Ikara Mielec: Julia Gancarz i Wiktoria Malec, zajmując ostatecznie piąte miejsca na dystansach 200 m - Julia stylem motylkowym, a Wiktoria stylem grzbietowym.

Julia była także siódma na dystansie 100 m motylkiem, a Wiktoria ósma na 100 m grzbietowym. Sztafeta 14 – letnich zawodniczek Ikara w składzie: Malec, O`Hara, Gancarz i Forczek zajęła także wysokie, siódme miejsce w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym. W finale B pływała także żabkarka Ikara Mielec, Julia O`Hara, zajmując ostatecznie 18 miejsce na 100 m stylem klasycznym.