Opublikowano:
Autor:

Trzy medale pływaków Ikara - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport Już bardzo dawno młodzi pływacy z Mielca nie zanotowali tak dobrych wyników na juniorskich zawodach rangi mistrzowskiej. W tegorocznej edycji zimowych mistrzostw Polski na 25-metrowym basenie zdobyli trzy medale – jeden złoty (Maksymilian Cerlich) i dwa brązowe (Cerlich i Andrea Litwin).

Gliwice
Gospodarzem mistrzostw juniorów 16-letnich (w dniach 11 do 13 marca) były Gliwice. Tytuł mistrza Polski Maksymilian Cerlich wywalczył w wyścigu na dystansie 100 m stylem zmiennym, a na 200 m tym samym stylem zdobył medal brązowy. Maksymilian zajął także czwarte miejsce na 200 m stylem dowolnym, był szósty na 400 m stylem zmiennym oraz siódmy na 100 m stylem dowolnym. Dwa medale i trzy finały A to jeden z najlepszych wyników w historii mieleckiego klubu.

W mistrzostwach Polski juniorów 16–letnich w finałach „A” pływała także Kinga Niziołek, zajmując szóste miejsce na 200 m stylem motylkowym oraz dziesiąte na 400 m stylem zmiennym. Kinga była także czternasta na 100 m stylem motylkowym i szesnasta na 200 m stylem zmiennym. Z kolei Mariusz Data zajął dwukrotnie 19 miejsce w wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym. W mistrzostwach startowała również Daria Piekarz i Eliza Swół, zajmując dalsze lokaty.

Gorzów
Juniorzy 15–letni swoje mistrzostwa Polski rozegrali tydzień wcześniej w Gorzowie Wielkopolskim. Tu liderką mieleckiej ekipy okazała się Andrea Litwin. Wywalczyła brązowy medal na 200 m stylem motylkowym. Była także szósta na dystansie 100 m tym samym stylem, dziewiąta na 200 m stylem zmiennym, dwunasta na 100 m tym samym stylem i czternasta na 50 m stylem motylkowym.

Mikołaj Malec zajął czwarte miejsce na 200 m stylem grzbietowym, szóste – na 100 m tym samym stylem oraz trzy razy był dziesiąty na 200 m stylem motylkowym, na 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym.