Trzecie miejsce siatkarek Szóstki

Trzecie miejsce siatkarek Szóstki - Zdjęcie główne

SportMKS E.LECLERC RADOMKA RADOM - UKS SMS SZÓSTKA MIELEC 1:3 (12:25, 25:23,15:25, 4:25)

Był to ostatni mecz rundy rewanżowej sezonu zasadniczego. Mielczanki po pokonaniu tydzień wcześniej Tomasovii zapewniły sobie trzecie miejsce w tabeli grupy 5. (najlepsze w krótkiej historii drugoligowych występów) i awans do fazy play-off. Teraz najlepsza czwórka drużyn z naszej grupy walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem do fazy barażowej, w której najlepsze zespoły z wszystkich grup II ligi rywalizować będą w turniejach o awans do I ligi.

Szóstka zgodnie z przewidywaniami nie miała żadnych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa w Radomiu. Miejscowa Radomka jest zdecydowanym outsiderem rozgrywek. Tylko niepotrzebnemu rozkojarzeniu siatkarek Szóstki miejscowe zawdzięczają wygraną w drugiej partii sobotniego meczu. Set trzeci, a szczególnie set czwarty, to pogrom miejscowych, a zdobycie tylko czterech punktów w ostatniej partii to niechlubny rekord radomianek w całym sezonie.

W pierwszej rundzie play-off grupy 5 Szóstka z Mielec mierzy się z drugą w tabeli ekipą San Pajda Jarosław. W drugiej parze faworyzowany Tarnów zagra z Tomasovią.