Reklama

Ręczna wstaje z kolan

Opublikowano:
Autor:

Ręczna wstaje z kolan - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Działacze klubu piłki ręcznej zebrali wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do rejestracji spółki akcyjnej. Jej powstanie ma umożliwić dalszą grę drużyny z Mielca w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jak już informowaliśmy w poprzednim wydaniu Korso, podczas ostatniej sesji rady  miasta przegłosowano zmiany w budżecie Mielca na rok 2016, zatwierdzające pokaźną pomoc finansową dla mieleckiego klubu szczypiorniaka. W ramach dotacji na sport zespołowy i w ramach pieniędzy przeznaczonych na działania promocyjne dla Urzędu Miejskiego w Mielcu działacze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej mają otrzymać ponad 1,3 mln złotych. Warunkiem jest założenie spółki akcyjnej przez stowarzyszenie i gra w zawodowej PGNiG Superlidze.

Jak wiadomo, wcześniej miejscy radni klubu PiS nie zgodzili się na proponowane przez magistrat i poprzedniego prezesa klubu Grzegorza Maja utworzenie miejskiej spółki sportowej akcyjnej, konsekwentnie optując za utworzeniem takiej spółki przez SPR. Tak też się stało i działacze klubu przystąpili do działania. Znaleźli się w sytuacji bez wyjścia, bo jedyną alternatywą była całkowita likwidacja zadłużonego klubu.

Więcej w 27 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE