PKO BP Ekstraklasa. Stal Mielec przegrywa z beniaminkiem [ZDJĘCIA]

PKO BP Ekstraklasa. Stal Mielec przegrywa z beniaminkiem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
42
zdjęć

Sport PGE FKS Stal Mielec przegrywa z GKS Katowice 0:1. Decydujący był rzut karny dla beniaminka w 31. minucie spotkania.

W 2. kolejce PKO Ekstraklasy Stal Mielec przegrała z beniaminkiem ze Śląska, GKS-em Katowice, co było pierwszym zwycięstwem Gieksy w tym sezonie.

Początkowe minuty spotkania upłynęły na wzajemnym badaniu się obu drużyn. W końcówce pierwszego kwadransa gospodarze zdobyli minimalną przewagę. Po dośrodkowaniu Gerbowskiego głową niecelnie uderzał Szkurin, a chwilę później niecelny strzał oddał młodzieżowiec Stali.

Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu w pole karne, piłka odbiła się od ręki Krystiana Getingera. Po analizie VAR arbiter wskazał na „wapno”. Arkadiusz Jędrych pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W odpowiedzi kolejny niecelny strzał głową oddał Ilya Szkurin. Tuż przed przerwą Grzegorz Rogala przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Kochalskim.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy celny strzał głową oddał jeden z zawodników Stali, ale Dawid Kudła bez problemu wyłapał piłkę.

Pięć minut po przerwie blisko wyrównania był Szkurin. Białoruski napastnik wygrał pojedynek biegowy z Jędrychem, ale zanim zdążył oddać strzał, golkiper gości wygarnął mu piłkę. Cztery minuty później strzał aktywnego snajpera Stali zablokował jeden z defensorów Gieksy.

Kilka chwil później Szkurin ponownie miał okazję, lecz jego strzał wyłapał Kudła.

W 84. minucie groźnie uderzał zmiennik w drużynie gości, Mateusz Marzec, ale futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił Krzysztof Wołkowicz. Cztery minuty później niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał jeden z zawodników gospodarzy.

Ostatecznie biało-niebieskim nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką beniaminka i drużyna trenera Kieresia musiała uznać wyższość gości.

Przed PGE FKS Stalą Mielec dwa mecze wyjazdowe z Jagiellonią Białystok i Pogonią Szczecin. W sobotę, 3 sierpnia o godz. 17:30 Stal Mielec zmierzy się z Jagiellonią. Natomiast w Szczecinie zagra 10 sierpnia.

Następny mecz domowy PGE FKS Stal Mielec rozegra 19 sierpnia z Piastem Gliwice.

PGE FKS Stal Mielec  - GKS Katowice 0:1

0-1 Arkadiusz Jędrych (31) - karny

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Senger – Getinger (C) (58. Wołkowicz), Wlazło (70. Guillaumier), Hinokio (76. Assayag), Jaunzems (58. Wolsztyński) – Domański, Gerbowski (76. Stępień) – Szkurin

GKS Katowice: Kudła – Klemenz, Jędrych (C), Komor (67. Kuusk) – Wasielewski (72. Czerwinski), Milewski (72. Kowalczyk), Repka, Rogala – Błąd (62. Galan), Nowak (62. Marzec) - Zrelak