PKO BP Ekstraklasa: Miła niespodzianka przy Solskiego! Stal Mielec pokonuje Jagiellonię Białystok [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
22
zdjęć

Ilja Shkurin | foto RED

Sport 31. kolejka przyniosła rywalizację Stali Mielec z Jagiellonią Białystok. Podopieczni Kamila Kieresia nie byli faworytami tego spotkania, lecz zdołali sprawić niespodziankę i wygrać z Dumą Podlasia.

Na bramki w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać. Już w 12. minucie Dominik Marczuk dograł futbolówkę z prawego skrzydła w pole karne Stali, a tam doszło do zamieszania, w którym dopiero trzeci strzał wykonany przez Nene nie został zablokowany i znalazł drogę do bramki. 16 minuta mogła przynieść kolejnego gola dla Jagiellonii, ale na drodze Jesusa Imaza stanęła poprzeczka.

W następnych minutach zaczęło pachnieć również bramką dla mielczan. W 34. minucie po rzucie wolnym Stali niefortunnie interweniował Mateusz Skrzypczak i prawie wpakował sobie piłkę do własnej bramki. Tym razem dla Jagiellonii skończyło się tylko na strachu. Minutę później Dumę Podlasia już jednak nic nie uratowało. Łukasz Gerstenstein dorzucił do Ilji Shkurina, a ten wpakował futbolówkę do siatki Jagiellonii. Tuż przed zejściem do szatni Nene mógł efektownym strzałem zza pola karnego dać ponowne prowadzenie, ale jego próba była minimalnie niecelna.

Po powrocie na boisko Stal Mielec szybko wykorzystała chwilę nieuwagi Jagiellonii. W 48. minucie Maciej Domański dośrodkował na głowę Mateusza Matrasa, a ten dał prowadzenie swojej drużynie. Po 55 minutach gry było już 3:1! Łukasz Gerstenstein posłał takie zagranie, że Zlatan Alomerović miał problemy z jego obroną i wpuścił kolejnego gola. Dumę Podlasia mógł dobić Piotr Wlazło, ale jedynie obił obramowanie bramki.

W 75. minucie "tlen" swojej drużynie dał Afimico Pululu. Strącił on futbolówkę posłaną przez Michala Sacka. Jednakże więcej bramek tego wieczora już nie padło. W następnej kolejce Stal Mielec zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Ten mecz zaplanowany jest na  sobotę 11 maja i godzinę 15.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:2 (1:1)