PKO BP Ekstraklasa. Lech Poznań lepszy od FKS Stali Mielec [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
90
zdjęć

SportW 7. kolejce FKS Stal Mielec przegrała 0:2 z Lechem Poznań, który umacnia swoją pozycje na szczycie tabeli. Na stadionie w Mielcu komplet kibiców.

Lech Poznań od początku narzucił swoje tempo gry, stwarzając zagrożenie już w 5. minucie, gdy Dino Hotić trafił do siatki, ale gol został anulowany z powodu spalonego. To pierwsze ostrzeżenie dla Stali Mielec zapowiadało, co czeka ich w dalszej części spotkania. W 29. minucie Afonso Sousa uderzył w słupek, po błędzie Marvina Sengera.

Trzy minuty później Lech objął prowadzenie po pięknym strzale z rzutu wolnego Hoticia. Nie minęło dużo czasu, a goście podwyższyli wynik po złym wybiciu Berta Esselinka – Mikael Ishak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, Jakubem Mądrzykiem. Stal miała swoją najlepszą okazję w 41. minucie, gdy Ravve Assayag dośrodkował do Macieja Domańskiego, ale jego strzał głową trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie Lech kontrolował grę, choć gospodarze starali się zmniejszyć stratę. W 50. minucie Krystian Getinger próbował szczęścia potężnym strzałem z woleja, który jednak minął bramkę. Próby Ilji Szkurina i Roberta Dadoka również nie przyniosły efektu, gdyż Bartosz Mrozek był bezbłędny między słupkami. W doliczonym czasie gry Bert Esselink sfaulował Patrika Walemarka, początkowo otrzymując żółtą kartkę.

Po konsultacji z VAR-em sędzia Szymon Marciniak zmienił ją na czerwoną. Mimo przewagi liczebnej Lech nie zdołał zdobyć kolejnej bramki, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości.

Stal Mielec - Lech Poznań 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Hotić 32-wolny, 0:2 Ishak 37.

Stal: Mądrzyk - Esselink, Matras, Senger - Bukowski (46 Hinokio), Guillaumier, Domański - Jaunzems (70 Dadok), Getinger - Assayag (70 Tkacz), Szkurin. Trener Kamil Kiereś.

Lech: Mrozek - Pereira, Milic, Douglas, Gurgul - Hotić (78 Walemark), Murawski (78 Jagiełło), Kozubal, Hakans (60 Salamon) - Sousa (60 Gholizadeh) - Ishak (87 Szymczak). Trener Niels Frederiksen.