PGE FKS Stal Mielec - WKS Śląsk Wrocław 3:1 [RELACJA]

Autor: | Zdjęcie: Emanuel Grzegorczyk-Zając

PGE FKS Stal Mielec - WKS Śląsk Wrocław 3:1 [RELACJA] - Zdjęcie główne

foto Emanuel Grzegorczyk-Zając

Sport Za nami czwarty ligowy mecz Stali Mielec w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Przeciwnikiem mielczan była drużyna Śląska Wrocław.

Początek meczu przebiegł spokojnie. Obie drużyny badały teren, nie podejmując większego ryzyka. W 5 minucie piłka znalazła się w bramce Mateusza Kochalskiego, jednak sędzia Krzysztof Jakubik orzekł, że był spalony. Mecz był wyrównany. Po prawiej stronie dobrze współpracowali Domański i Gertenstein, który co chwilę nękał bramkarza przyjezdnych wrzutkami w pole karne.

W 18 minucie żółtą kartkę obejrzał Aleks Petkov ze Śląska Wrocław. Gorąco pod bramką Kacpra Trelowskiego zrobiło się w 35 minucie. Petr Schwarz zagrał ręką w polu karnym, a sędzia wzkazał na jedenasty metr. Rzut karny wykonywał Piotr Wlazło, jednak młody bramkarz Śląska obronił strzał. W końcu Stali udało się wbić piłkę do bramki. W 45 minucie Koki Hinokio uderzył z dystansu po ziemi, a Kacper Trelowski nie zdołał obronić strzału. Na przerwe Stal Mielec schodziła z jednobramkową przewagą.

Gol do szatni "uskrzydlił" naszych zawodników. Na drugą połowę wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i szybko zaczęli punktować drużynę z Wrocławia. W 53 minucie prowadzenie podwyższył Koki Hinokio, dla którego było to już drugie trafienie tego dnia. 2 minuty później na 3:0 strzelił Michał Trąbka. Śląsk zupełnie stracił inicjatywę. W dalszej części meczu nie tworzyli większego zagrożenia pod bramką Kochalskiego, za to Stal mądrze kontrolowała przebieg spotkania. W doliczonym czasie żółtą kartkę obejrzał kapitan Stali Mielec Krystian Getinger. W 92 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Śląska za zagranie ręką Pajnowskiego. Do piłki podszedł Exposito, który pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Do końca meczu jednak wynik się nie zmienił, a Stal Mielec wygrała po raz pierwszy w tym sezonie Ekstraklasy.

Stal Mielec - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)

Bramki: Hinokio 45, 53, Trąbka 55 - Exposito 90 z karnego.

PGE FKS Stali Mielec: Kochalski - Gerstenstein (69' Stępień), Pajnowski, Matras, Ehmann, Getinger - Wlazło (90'+3 Rafa Santos), Trąbka (69' Guillaumier) - Domański, Shkurin (90'+3 Meriluoto), Hinokio (78' Wołkowicz)

Śląsk Wrocław: Trelowski - Jastrzembski (57' Szwedzik), Petkov, Bejger, Konczkowski - Schwarz, Olsen (83' Lewkot), Nahuel (57' Borys) - Żukowski ( 83' Kurowski), Exposito, Samiec-Talar (46' Zylla)

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik