O awans do krajowej elity

O awans do krajowej elity - Zdjęcie główne

Sport Drużyny z Warszawy, Wrocławia i Iławy będą przeciwniczkami siatkarek UKS Szóstki Mielec w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorek.

Losowanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szesnaście zespołów, które przebrnęły fazę ćwierćfinałową, podzielono na cztery grupy po cztery drużyny.

Do stolicy po marzenia
Gospodarzami czterech turniejów półfinałowych zostały drużyny ESPES Sparta Warszawa, UKS ZSMS Poznań, LTS Legionovia Legionowo i PTPS Piła. W wyniku losowania mielczanki znalazły się w grupie pierwszej i w Warszawie oprócz miejscowej Sparty ich przeciwniczkami będą drużyny Impelu Wrocław oraz MKS Zryw-Volley Iława. Do finałowego turnieju (13-17 kwietnia) awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Przed rokiem w turnieju finałowym w Wieliczce LTS Legionovia Legionowo pokonała w finale KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (28:26, 23:25, 25:18, 25:22), a w meczu o brązowy medal Budowlani Łódź zwyciężyli Energę Gedanię Gdańsk 3:1 (25:20, 25:13, 24:26, 25:19).

Tym razem drużyny Gedanii – klubu od lat słynącego ze znakomitej pracy z młodzieżą, zabrakło w półfinałach. Gdańszczanki zostały wyeliminowane przez zespół z Iławy, co świadczy o tym, jak trudnego przeciwnika będą miały podopieczne trenera Romana Murdzy. Sparta i Impel to także kluby przodujące w młodzieżowej siatkówce.

Finisz sezonu
Mielczanki z wiarą, że w sporcie wszystko jest możliwe, jadą do Warszawy walczyć o spełnienie marzenia, jakim byłby awans do finałów. Postawa drużyny Szóstki w turnieju ćwierćfinałowym napawa optymizmem, bo w sali Gimnazjum nr 2 nie miała ona sobie równych i awans wywalczyła w wielkim stylu.

Półfinały mistrzostw Polski juniorek to dla mieleckich siatkarek ostatni akord sezonu, bo – jak wiadomo – rozgrywki w II lidze już się zakończyły. Ostatecznie do meczów o miejsce szóste w grupie 4. drugiej ligi pomiędzy Szóstką i MCKiS Jaworzno nie doszło, bo klub z Jaworzna zrezygnował z tej rywalizacji i oba zespoły zostały na tych miejscach, które zajmowały po rundzie rewanżowej, czyli Szóstka na szóstym, a Jaworzno na siódmym.