Reklama

Młodzi zawodnicy z Mielca z dużym sukcesem. Pojechali na zgrupowanie z najlepszymi w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Młodzi zawodnicy z Mielca z dużym sukcesem. Pojechali na zgrupowanie z najlepszymi w Polsce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Trzej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 i zawodnicy SPR Stali Mielec zostali powołani do kadry Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej dla południowej Polski. Już wkrótce na zgrupowanie pojadą Oskar Sondej, Jakub Chojecki oraz Mikołaj Jeżowski.

Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej ma za zadanie wyłapywać i szkolić najzdolniejszych młodych zawodników w Polsce. W dużym skrócie jest to program rozwoju piłki ręcznej – ośrodek szkolenia sportowego młodzieży jest systemem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej od 4 klasy szkoły podstawowej do 4 klasy ponadpodstawowej. Został uruchomiony od września 2015 r. dzięki wsparciu środków Ministerstwa Sportu, środków pochodzących z samorządów i od sponsorów.

Teraz w tym prestiżowym gronie najzdolniejszych młodych zawodników w Polsce znajdą się również trzej chłopcy na co dzień trenujący w SPR Stali Mielec pod okiem trenera Tomasza Sondeja. Powołania otrzymali: Oskar Sondej, Jakub Chojecki oraz Mikołaj Jeżowski. 

- Dostać się tam to z jednej strony wynagrodzenie ciężkiej pracy wykonanej do tej pory, ale z drugiej strony zachęta do jeszcze cięższej pracy i pokazanie takiemu młodego zawodnikowi, że ktoś go obserwuje i docenia - mówi trener młodych zawodników, Tomasz Sondej. 

Zgrupowanie odbędzie się w Piekarach k. Krakowa od 23 lipca do 2 sierpnia. - Już samo powołanie jest wielkim wydarzeniem, jestem jednak pewny, że moi zawodnicy na tym nie poprzestaną i zrobią wszystko, by pokazać się tam z jak najlepszej strony - twierdzi Sondej. 

Wszyscy trzej zawodnicy to również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, w której już od dłuższego czasu funkcjonują klasy o profilu piłka ręczna. - To dowód na to, że warto nam zaufać. Uczniowie naszej szkoły, naszych klas mają naprawdę duże szanse na spełnianie sportowych marzeń. Jeśli ktoś chce spróbować piłki ręcznej, to zapraszamy - kończy trener Tomasz Sondej. 

W tym najbliższym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 8 również planuje otwarcie 4 klasy o profilu piłka ręczna. Rekrutacja do klasy wciąż trwa i można się do niej jeszcze zapisywać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE