Mieleccy karatecy z 19 medalami na Mistrzostwach Podkarpacia w Krośnie!

Autor: | Zdjęcie: Mielecki klub karate

Mieleccy karatecy z 19 medalami na Mistrzostwach Podkarpacia w Krośnie! - Zdjęcie główne

foto Mielecki klub karate

SportW sobotę, 21 września w hali MOSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawody, organizowane przez Klub Sportowy BUDO Krosno oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Karate, przyciągnęły 180 zawodników, w tym reprezentantów Mieleckiego Klubu Kyokushin Karate, którzy zdobyli aż 19 medali.

Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, które odbyły się w Krośnie, zgromadziły najlepszych młodych sportowców z regionu. Wśród nich wyróżniła się osiemnastoosobowa ekipa z Mieleckiego Klubu Kyokushin Karate, która zakończyła zawody z imponującym dorobkiem – 19 medali, w tym 4 złotymi, 6 srebrnymi i 9 brązowymi.

Zmagania, odbywające się w konkurencjach kata i kumite, były podzielone na kategorie wiekowe i wagowe, co zapewniło odpowiednie wyzwania dla każdego uczestnika. Głównym sędzią zawodów był sensei Roman Jemioło (4 dan), a całość przebiegła w duchu sportowej rywalizacji i szacunku, który jest kluczowy w sztukach walki.

W konkurencji kata najlepsi z mielczan okazali się Mateusz Tylec, który stanął na najwyższym stopniu podium, oraz Alicja Rusin, Arkadiusz Wais i Zuzanna Stawarczyk, którzy zdobyli srebrne medale. Brązowe krążki w tej dyscyplinie wywalczyły Nina i Kamila Kawiorskie.

W kumite z kolei, mieleccy karatecy zaprezentowali znakomitą formę. Arkadiusz Wais, Nina Kawiorska oraz Zuzanna Stachowicz zdobyli złote medale, natomiast Dawid Paterak, Igor Soboń i Marta Wrzesień zakończyli zmagania na drugim miejscu. Wśród brązowych medalistów znaleźli się Zofia Sadłoń, Mateusz Mirek, Alan Rzegocki, Kamila Kawiorska, Mikołaj Magda, Magdalena Ciężak oraz ponownie Mateusz Tylec, który tego dnia stanął na podium dwukrotnie.

Był to pierwszy start w tym roku dla zawodników z Mielca, ale zapowiadający świetną formę na kolejne wydarzenia. Już za tydzień karatecy z Mieleckiego Klubu Kyokushin Karate wezmą udział w Grand Prix Karate Mazovia 2024 w Radzyminie, gdzie zmierzą się z rywalami z całej Polski.

Zespół mielecki po raz kolejny udowodnił, że należy do czołówki podkarpackiego karate, a zdobyte medale potwierdzają wysoką jakość szkolenia i determinację młodych sportowców. Mistrzostwa w Krośnie były doskonałą okazją do sprawdzenia formy i nabrania pewności przed kolejnymi zawodami.