Reklama

Mielczanin wziął udział w zawodach nordic walking. Dobry występ w Krynicy-Zdroju

Opublikowano:
Autor:

Mielczanin wziął udział w zawodach nordic walking. Dobry występ w Krynicy-Zdroju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Jerzy Krakowski z Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893" wystartował w konkurencji nordic walking podczas XI Tauron Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

W dniach 2-4 października 2020 roku odbyła się w Krynicy-Zdroju największa biegowa impreza w Polsce jaką był XI Tauron Festiwal Biegowy. Oprócz zawodów biegowych w programie Festiwalu zaplanowano także dwie ważne imprezy w konkurencji  nordic walking. W obydwu wystartował Jerzy Krakowski, zawodnik ASNW PTG "Sokół 1893" Mielec.

W sobotę już o 8:30 rano czołówka krajowych kijkarzy wystartowała na liczącą 5,25 km trasę na zboczach Góry Parkowej w Krynicy  by walczyć o jak najlepsze lokaty w prestiżowych zawodach jakimi są Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Trasa zawodów była identyczna jak w roku 2019 i dlatego celem mieleckiego zawodnika było poprawienie rezultatu z roku ubiegłego. Udało mu się to w pełni, gdyż pokonał on trasę w czasie 00:34:54 czyli o ponad dwie minuty szybciej, co pozwoliło mu zając 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej a 9. miejsce w kategorii open.  Co ciekawe, wynik ten także w roku poprzednim gwarantował by mu trzecie miejsce.

W niedzielę 4 października odbyły się kolejne zawody nornic walking . Tym razem na zboczach Jaworzyny Krynickiej odbyły się Mistrzostwa Polski "Hill Jaworzyna" w Nordic Walking. Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy mieli wystartować przy dolnej stacji kolejki gondolowej i pokonać trasę długości 2,6 km maszerując  stromym zboczem non stop pod górę na szczyt Jaworzyny.

Jednak ze względu na bardzo silny wiatr, który stwarzał zagrożenia dla uczestników zawodów organizatorzy postanowili skrócić trasę do odcinka liczącego nieco ponad 1 km. W tym morderczym, sprinterskim wyścigu nieźle poradził sobie nasz zawodnik który wywalczył 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej (w roku 2019 był trzeci) oraz 6 miejsce w kategorii open. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE