Reklama

Mielczanin wicemistrzem świata. Budujemy potęgę w dziedzinie modelarstwa kosmicznego!

Opublikowano:
Autor:

Mielczanin wicemistrzem świata. Budujemy potęgę w dziedzinie modelarstwa kosmicznego! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 15-letni Michał Krężel z Mieleckiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych został wicemistrzem świata juniorów w kategorii modeli swobodnie latających.

Zawody rozegrane zostały w miejscowości Pazardzik w Bułgarii. Bezpośrednim organizatorem mistrzostw był Narodowy Związek Modelarski, a zawody były rozgrywane pod egidą FAI, czyli Międzynarodowej Federacji Lotniczej. 

Modelarze – juniorzy do lat 18 - rywalizowali w trzech klasach modeli: F1A – szybowce, F1B – modele z napędem gumowym, F1P – model z napędem silnikowym. 

Jednym z reprezentantów był 15- letni Michał Krężel, na co dzień członek Mieleckiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. Michał wraz z dwoma kolegami z klubów w Chrzanowie i Hrubieszowie reprezentował kraj w klasie F1P. To trudna klasa, bo wymagająca sprzętowo i kondycyjnie. Zgodnie z przepisami, drużynę w danej klasie na zawodach międzynarodowych stanowią trzy osoby. Na zawodach tych jest prowadzona oficjalnie rywalizacja indywidualna i drużynowa. 

Podczas mistrzostw panował upał z temperaturami dochodzącymi w dzień do 400C i trudną "termiką". W takich warunkach rywalizacja polegająca na wykonaniu siedmiu lotów konkursowych bez "wpadki termicznej" jest wyzwaniem dla młodych zawodników. 

Po podliczeniu punktów w klasyfikacji drużynowej okazuje się, że ekipa F1P z naszego kraju zostaje zespołowym I wicemistrzem świata. Z takim tytułem i srebrnym medalem mistrzostw świata  Michał Krężel kończy najważniejszą imprezę modelarską w tym sezonie.

W przygotowaniach sprzętowych i organizacyjnych do mistrzostw pomogły firmy: "Mirarosa" z Krynicy, SFW Energia – Elektrociepłownia Mielec, "RSM" Sp. z o. o., Tarapata Sp. z o. o. - W imieniu Zarządu MSML chcemy podziękować wymienionym firmom, gdyż ich pomoc wydatnie przyczyniła się do niewątpliwie udanych startów Michała na zawodach międzynarodowych - mówi Edward Burek, prezes MSML.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE