Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Reprezentacja Polski pewnie wygrywa z Dominikaną [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
61
zdjęć

SportWe wtorek, 16 lipca rozpoczął się Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. W pierwszym meczu Serbia pewnie pokonała Francję. Z kolei reprezentacja Polski wygrała z Dominikaną 3:0 (25:18, 25:19, 25:21).

Polskie siatkarki rozpoczęły Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej od meczu z Dominikaną we wtorek, 16 lipca. Wiedząc, że Serbki rozbiły Francję 3:0 w pierwszym meczu turnieju, biało-czerwone również przystąpiły do gry z pełnym zaangażowaniem.

Podopieczne Stefano Lavariniego zaczęły mecz od wygrania pierwszego seta 25:18, skutecznie budując przewagę i odrzucając rywalki od siatki silną zagrywką. Trener Lavarini zastosował ciekawy manewr, wpuszczając libero Marię Stenzel jako pełnoprawną zawodniczkę, co przyniosło pozytywny efekt.

W drugiej partii Polki kontynuowały swoją dobrą grę, prowadząc 8:4, głównie dzięki skutecznej zagrywce i atakom Magdaleny Stysiak. Choć Dominikanki zbliżyły się punktowo w środkowej fazie seta, Polki utrzymały przewagę i wygrały 25:19.

Trzeci set rozpoczął się lepiej dla Dominikanek, które prowadziły 6:3 po asie serwisowym Bethanii de la Cruz. Polki odzyskały prowadzenie 13:12 dzięki błędom rywalek i mocnym atakom Malwiny Smarzek. Set był zacięty aż do końca, ale ostatecznie Polki wygrały 25:21.

Środa będzie dniem przerwy w memoriale, a w czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Francuzkami. Bilety dostępne będą w kasie.

O Memoriale

W tym roku mija 16 lat od śmierci znakomitej siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej. Była złotą medalistką Mistrzostw Europy w siatkówce w 2003 i 2005 roku, dwukrotną mistrzynią Polski w barwach BKS Stal Bielsko-Biała oraz mistrzynią Hiszpanii z Gruppo 2002 Murcia.

Agata Mróz-Olszewska urodziła się w Dąbrowie Tarnowskiej, a dzieciństwo spędziła w Tarnowie, gdzie zaczęła swoją przygodę z siatkówką. Pochodziła ze sportowej rodziny – rodzice uprawiali sport, brat Paweł grał profesjonalnie w koszykówkę, a siostra Kasia również została siatkarką. Jej kariera nabrała tempa w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Z pełną świadomością Agata traktowała siatkówkę jako plan na życie, z pasją przekształcając ją w swoją przyszłość.

Bliscy Agaty kontynuują jej dzieło pod hasłem „Wspólnie budzimy ludzkie serca na potrzeby innych". Agata Mróz-Olszewska stała się symbolem walki o życie i pomocy innym.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na mecze i wydarzenia towarzyszące Memoriałowi. Dołącz do nas, aby wspierać szczytne cele, jednocześnie ciesząc się sportowymi emocjami.

Polska - Dominikana 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Polska: Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Magdalena Jurczyk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk oraz Aleksandra Szczygłowska (libero), Maria Stenzel, Katarzyna Wenerska, Malwina Smarzek.

Dominikana: Niverka Marte, Yonkaira Pena, Lisvel Eve, Gaila Gonzales, Brayelin Martinez, Jinery Martinez oraz Brenda Castillo (libero), Ariana Rodriguez, Alondra Tapia, Betania De La Cruz, Madeline Guillen, Arias Candida.

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej to ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Na mecz biało-czerwonych przybyło wielu kibiców. Zobaczcie zdjęcia z trybun.