Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Polska wygrywa z Francją 3:0 [ZDJĘCIA]

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. Polska wygrywa z Francją 3:0 [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
77
zdjęć

SportPolskie siatkarki odniosły kolejne zwycięstwo w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, pokonując Francję 3:0. Na zakończenie turnieju, rozgrywanego w Mielcu, zmierzą się w piątek z reprezentacją Serbii.

Polki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 5:1 i mimo błędów w polu zagrywki, utrzymywały przewagę (10:6). Dwie punktowe serie, w tym dwa asy serwisowe Martyny Czyrniańskiej, dały gospodyniom prowadzenie 19:10. Set zakończył się wynikiem 25:11 po pięciu kolejnych punktach Polek i błędach rywalek.

W drugim secie, po asie Magdaleny Stysiak, Polki prowadziły 8:3. Francuzki zdołały jednak złapać kontakt (12:11). Polki odbudowały przewagę (19:14), ale rywalki ponownie wyrównały (21:21). Set zakończył się rywalizacją na przewagi, którą skutecznym atakiem rozstrzygnęła Martyna Czyrniańska (28:26).

W trzecim secie Polki uzyskały przewagę od początku (3:0, 9:5). Choć w środkowej części seta prowadziły już 16:11, to Francuzki zdołały wyjść na prowadzenie (16:17). Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce, kiedy dwa skuteczne ataki Malwiny Smarzek oraz punktowy blok przypieczętowały zwycięstwo Polek (25:22).

We wtorkowych meczach polskie siatkarki wygrały z Dominikaną 3:0, a Serbia pokonała Francję w trzech setach. W czwartek Dominikana niespodziewanie wygrała z Serbią 3:2.

Polska – Francja 3:0 (25:11, 28:26, 25:22)

Polska: Joanna Wołosz, Martyna Czyrniańska, Magdalena Jurczyk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Klaudia Alagierska – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Maria Stenzel, Katarzyna Wenerska, Malwina Smarzek.

Trener: Stefano Lavarini.

Francja: Amelie Rotar, Iman Ndiaye, Marine Sylves, Leandra Olinga-Andela, Nina Stojiljković, Helena Cazaute – Juliette Gelin (libero) oraz Amandine Giardino, Lucille Gicquel, Emilie Respaut.

Trener: Emile Rousseaux.