Liga Centralna. Handball Stal Mielec triumfuje po kanonadzie z Gwardią Koszalin! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
49
zdjęć

SportKibice w hali MOSiR Mielec mieli okazję zobaczyć prawdziwy spektakl sportowy, zakończony trzecią z rzędu domową wygraną Handball Stali Mielec. W emocjonującym spotkaniu 4. kolejki Ligi Centralnej mielczanie pokonali beniaminka – E.Link Gwardię Koszalin 39:36, a widowisko obfitowało w niesamowitą liczbę bramek.

Przed meczem zapowiadano, że będzie to spotkanie na szczycie – liderująca Stal Mielec podejmowała trzecią w tabeli Gwardię Koszalin. Od samego początku spotkania obie drużyny postawiły na ofensywną grę, co zaowocowało serią dynamicznych akcji i rzadkimi interwencjami bramkarzy. Kibice mogli podziwiać prawdziwą kanonadę z obu stron – już w 15. minucie, po rzucie Szymona Światłowskiego, Stal prowadziła 12:11.

Mielczanie pod wodzą trenera Roberta Lisa stopniowo zaczęli budować przewagę, która w 23. minucie wynosiła już 20:14. Choć goście zdołali nieco zredukować stratę przed przerwą, Stal schodziła do szatni z prowadzeniem 24:20.

Druga połowa przyniosła zmiany w przebiegu gry – E.Link Gwardia Koszalin zaczęła sukcesywnie odrabiać straty i doprowadziła do remisu 25:25 w 38. minucie. Mielczanie szybko odpowiedzieli, ponownie obejmując 2-3 bramkowe prowadzenie, jednak ambitni goście nie dawali za wygraną. W 53. minucie Damian Woźniak rzucił bramkę na 33:33, zapowiadając emocjonującą końcówkę.

Ostatecznie to jednak Handball Stal Mielec zdominowała końcówkę spotkania, wygrywając 39:36. Bohaterem meczu był Paweł Podsiadło, który zdobył aż 13 bramek, prowadząc drużynę do zwycięstwa.

To był mecz pełen emocji, a nasi kibice mogli zobaczyć wiele świetnych akcji – podsumował trener Robert Lis.

Handball Stal Mielec – E.Link Gwardia Koszalin 39:36 (24:20)

Składy drużyn:

Handball Stal Mielec:
Dekarz, Błażejewski – Janus, Podsiadło 13, Mrozowicz, Ruhnke 1, Kotliński 1, Tokarz 3, Graczyk 1, Wołyncew 5, Stefani 4, Sikora 3, Osmola, Głuszczenko 2, Światłowski 2, Tarasevich 4.
Trener: Robert Lis.

E.Link Gwardia Koszalin:
Zwierz, Matusiak – Grzegorczyk, Laskowski 4, Fabianowicz 4, Korczak 4, Stalka, Mehdizadeh 4, Biskup, Laska 5, Kowalkowski 2, Korus, Didyk 6, Rycerz 1, Niewiadomski 3, Woźniak 3.
Trener: Piotr Stasiuk.

Kolejny mecz:

Po tym emocjonującym spotkaniu Stal Mielec czeka wyjazdowy mecz z Siódemką Miedzią Legnica, który odbędzie się w niedzielę, 13 października.