Liga Centralna: Emocjonujący bój z karnymi na dokładkę. Handball Stal Mielec wraca z punktami z Legnicy

Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Liga Centralna:  Emocjonujący bój z karnymi na dokładkę. Handball Stal Mielec wraca z punktami z Legnicy - Zdjęcie główne

Handball Stal Mielec wraca z punktami z Legnicy | foto Kacper Piękoś

Sport W 19. kolejce Ligi Centralnej szczypiornistów Handball Stali Mielec czekał wyjazdowy pojedynek z Siódemką Miedź Huras Legnicą. Podopieczni Tomasza Sondeja zdołali wygrać po serii rzutach karnych.

Mielczanie przystępowali do tego spotkania po porażce w rzutach karnych z drużyną z Piekar Śląskich. W początkowej fazie spotkania gra toczyła się punkt za punkt. Szczypiorniści prowadzeni przez Tomasza Sondeja utrzymywali prowadzenie jedną bramką do stanu 7:7. Wtedy przewaga przechyliła się na korzyść legnickich zawodników. Stal zdołała jeszcze wyjść na prowadzenie 10:9, ale potem straciła aż 5 bramek z rzędu. Ostatecznie do szatni zeszli przy wyniku 14:11 dla Siódemki.

Po zmianie stron Stal ruszyła do odrabiania strat. Po kilku minutach było 13:15, a po 37 minutach widniał już rezultat 18:17 dla mielczan. 41. minuta przyniosła ponowne prowadzenie gospodarzy 20:19. Gra szła punkt za punkt, ale Siódemka zdołała ponownie wyjść na prowadzenie dwoma oczkami 26:24. Podopieczni Tomasza Sondeja zdołali doprowadzić do remisu 26:26 i ponownie byli zmuszeni powalczyć w rzutach karnych.

Siódemka Miedź Huras Legnica - Handball Stal Mielec 26:26 k.1:3 (14:11)

Siódemka Miedź Huras Legnica: Szymon Pacek (4), Michał Czarnecki (4), Kacper Łukawski (4), Filip Kruszelnicki (3), Hubert Kuliński (2), Dominik Nowosielski (2), Wiktor Pacuła (2), Michał Przybylak (2), Maciej Stańko (1), Michał Wojtala (1), Łukasz Kużdeba (-), Adrian Stachurski (-), Marcin Teterycz (-), Patryk Gregułowski (-), Michał Klimaszewski (-), Karol Skawiński (-)

Handball Stal Mielec: Filip Stefani (8), Paweł Napierała (5), Szymon Światłowski (4), Dzianis Valyntsau (3), Mikołaj Kotliński (2), Bartosz Smoliński (2), Dawid Ruhnke (1), Bartosz Sarnowski (1), Nikodem Błazejewski (-), Dawid Dekarz (-), Mateusz Kaźmierczak (-), Janko Kustudic (-), Łukasz Nowak (-), Karol Przychodzeń (-), Kacper Sobczyk (-), Jędrzej Królikowski (-)