Reklama

Kibice Stali Mielec zaangażowali się w kolejną akcję charytatywną. Tym razem pomagali w ramach "Szlachetnej Paczki"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane

Kibice Stali Mielec zaangażowali się w kolejną akcję charytatywną. Tym razem pomagali w ramach "Szlachetnej Paczki" - Zdjęcie główne

foto Nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dla kibiców Stali Mielec mijający rok był kolejnym, w którym zaangażowali się w akcje pomocowe dla potrzebujących. Właśnie podsumowali swoje działania w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, choć była ona oczywiście tylko jedną z wielu ich charytatywnych aktywności.

Kibice tylko w tym roku pomagali m.in. seniorom robić zakupy w czasie pandemii, zorganizowali zbiórkę na rzecz lekarzy i pogotowia, pomagali Mai Watracz, zbierali środki na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych oraz zaangażowali się Szlachetną Paczkę.

Projekt "Szlachetna Paczka", to zapoczątkowana w 2001 roku ogólnopolska akcja udzielania świątecznej pomocy znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej rodzinom wielodzietnym i osobom samotnym. Pomagać można przekazując darowizny na konto fundacji, albo - jak to właśnie robią m.in. grupy kibicowskie - samemu wybrać z bazy projektu rodzinę i przygotować paczkę pod jej konkretne potrzeby.

Kibice zorganizowali m.in. zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości, jak i pieniędzy, by pomóc potrzebującym osobom godnie przeżyć zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

W tym roku klub FKS Stal Mielec w porozumieniu ze Stowarzyszeniem "Chłopcy ze Stali" podjęli się akcji honorowego patronatu nad całą akcją „Szlachetna Paczka” w Mielcu. Dzięki tej współpracy klub, piłkarze i trenerzy mogli wspomóc trzy potrzebujące rodziny. W tę akcję, jak i wszystkie poprzednie, mocno zaangażowali się również kibice Stali, przebywający obecnie na emigracji poza Polską.

Łącznie w ramach całej akcji „Szlachetnej Paczki” w Mielcu udało się pomóc łącznie 35 rodzinom z Mielca, siedmiu z Kańczugi oraz jednej z Sanoka. Kibice nie zapomnieli również o Domu Dziecka w Skopaniu, który również w najbliższych dniach, jeszcze przed końcem roku, zostanie obdarowany szczególnymi prezentami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy