Reklama

Iryda Mielec wraca z pucharem [FOTO]

Opublikowano: pon, 7 paź 2019 12:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 5 października w sobotę w Dębicy odbył się IX Ogólnopolski Turniej Bokserski organizowany przez UKS „MORSY” Dębica. Na miejscu pojawił się także klub bokserski z Mielca, a jego pięściarze pokazali pazur i dali z siebie wszystko.

Na turnieju bokserskim zaprezentowało się 19 drużyn, w tym 2 ze Słowacji oraz 46 zawodników. Iryda Mielec tego dnia do walki wystawiła aż 9 swoich pięściarzy, i większość z nich miała tę możliwość, żeby podjąć rękawicę. Nie jest to jednak regułą w boksie amatorskim, czego przykładem może być to, iż na poprzednim turnieju w Czchowie, jedynie połowa pięściarzy Irydy mogła zawalczyć. Jest to spowodowane losowaniem przeciwników, których czasami brakuje albo którzy nie podnoszą rękawicy. 

 

Z Irydy nie zawalczył jedynie najmłodszy z pięściarzyDamian Strąk (8 lat), gdyż jego przeciwnik poddał się walkowerem. Na ringu zaprezentowali się nam natomiast Oliwia i Aleksandra Wiciejowskie, Gracjan Bałutowski, Alan Stanos, Kryspin Marzec, Filip Dusza, Krystian Kopeć oraz Paweł Róg. Każdemu z nich przyszło się mierzyć w pojedynku bokserskim z równie zaciętymi, jak oni pięściarzami. Jako pierwsza do ringu weszła Oliwia Wiciejowska (młodzik, kategoria do 57 kg), która pokonała jednogłośną decyzją sędziów Wiolettę Ptak z UKS „MORSY” Dębica. Następnie zaprezentowała się nam jej siostra – Aleksandra (do 60 kg, młodzik), która tego dnia pomimo zaciętej walki, nie sprostała przeciwniczce Patrycji Bednarek z  PTB Tiger Tarnów. Jako kolejny zadebiutował w nowym klubie Gracjan Bałutowski (do 54 kg, kadet), który pokonał swojego rywala Rafała Piortowskiego z Tiger Tarnów, wygrywając wszystkie 3 rundy.

 

Kolejno później walczyli Alan Stanos (63 kg, kadet) oraz Kryspin Marzec (75 kg, kadet), którzy niestety ustąpili pola swoim rywalom z Wisłok Rzeszów oraz Gimnasion Boguchwała. Alan przegrał niejednogłośną decyzją, natomiast Kryspin przed czasem, w 2 rundzie z decyzji sekundanta. Obaj chłopcy jednak walczyli zaciekle, Alanowi niewiele brakowało, a Kryspin mierzył się ponownie ze znacznie większym przeciwnikiem. Następnie zawalczyli Filip Dusza (75 kg, kadet) oraz Krystian Kopeć (81 kg, junior), którzy w pięknym stylu pokonali pięściarzy Kacpra Szplita i Wojciecha Dyrkacza ze Stali Rzeszów. Ostatnią walkę tego wieczoru odbył Paweł Róg (81 kg, senior), który z powodu nie wstawienia się przeciwnika z jego kategorii wagowej (75 kg), zgodził się zawalczyć ze Słowakiem Tomášem Zajacem, będącym od niego o 7 kg cięższym i około 20 cm wyższym. Paweł pomimo zaciekłej walki, przegrał niejednogłośną decyzją sędziów 2-1.

 

MUKS Iryda Mielec za swój sukces oraz pokaz bokserskich umiejętności została nagrodzona pucharem za najlepszą drużynę, który został przez dębickich samorządowców osobiście wręczony trenerowi klubuJarosławowi Nieciowi. Iryda wróciła do domu zwycięska, przywożąc ze sobą nie tylko nowy puchar, ale również doświadczenia, które z pewnością zostaną wykorzystane przez mieleckich pięściarzy w przyszłości.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE