Handball Stal Mielec wygrywa XII Memoriał im. Antoniego Weryńskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Handball Stal Mielec wygrywa XII Memoriał im. Antoniego Weryńskiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
62
zdjęć

SportTurniej XII Memoriału im. Antoniego Weryńskiego zakończył się zwycięstwem Handball Stali Mielec, która triumfowała po wygranych nad dwoma zespołami z Orlen Superligi. Drugie miejsce zajął Zepter KPR Legionowo, trzecie Azoty Puławy, a czwarte Padwa Zamość.

Po raz kolejny mogliśmy oglądać mecz na poziomie godnym Orlen Superligi. Obie drużyny, Handball Stal Mielec i Zepter KPR Legionowo, przystąpiły do finału z ogromną motywacją i chęcią wygrania. Cała pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, zakończyła się remisem 12:12.

Druga połowa należała jednak do podopiecznych trenera Roberta Lisa, którzy szybko zaczęli budować przewagę, m.in. dzięki świetnym interwencjom bramkarzy Nikodema Błażejewskiego i Dawida Dekarza. W 37. minucie, po kontrataku zakończonym przez Jakuba Janusa, było już 18:13. Stal Mielec grała znakomicie, a dwie kolejne bramki Jakuba Sikory w 40. minucie podwyższyły wynik do 20:14.

Kulminacja przewagi mielczan nastąpiła w 45. minucie, kiedy Denis Wołyncew trafił na 24:17. To wtedy stało się jasne, że to Stal Mielec sięgnie po trofeum. W ostatnich minutach meczu Zepter KPR Legionowo zdołał nieco zmniejszyć stratę, ale ostateczny wynik 28:24 dobrze odzwierciedla dominację Stali w drugiej połowie.

Handball Stal Mielec – Zepter KPR Legionowo 28:24 (12:12)

Stal: Dekarz, Królikowski, Błażejewski – Osmola 2, Stefani 3, Mrozowicz, Ruhnke 1, Światłowski 3, Janus 2, Tarasevich 1, Kotliński, Tokarz, Wołyncew 2, Podsiadło 5, Sikora 4, Głuszczenko 5, Cacak. Trener Robert Lis.

KPR: Pieńkowski, Liljestrand – Brzeziński 4, Maksymczuk 2, Słupski, Kapela, Klapka 2, Fąfara 5, Pawelec 2, Szendzielorz, Lewandowski, Adamczyk, Tylutki, Brinovec 1, Balcerek, Wołowiec, Petlak 3, Cabior 3, Laskowski 1, Ciok 1. Trener Michał Prątnicki.

W meczu o trzecie miejsce również nie brakowało emocji. Padwa Zamość prowadziła do przerwy, prezentując solidną grę, ale Azoty Puławy w drugiej połowie przejęły inicjatywę. W końcówce zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 38:34 i zajmując trzecie miejsce w turnieju.

Azoty Puławy – Padwa Zamość 38:34 (17:20)

Azoty: Tsintsadze, Borucki – Urbanek, Górski 4, Kowalik, Adamski 10, Zarzycki 2, Gogola 5, Marciniak 5, Antocak 3, Jaworski 4, Sesić 2, Bereziński, Janikowski Jarosiewicz 3. Trener Patryk Kuchczyński.

Padwa: Gawryś, Kozłowski, Dragan – Czerwonka 3, Golański 7, Szeląg 4, Skiba 2, Guziewicz 6, Olichwiruk 2, Parowińczuk 2, Bączek 5, Morawski, Adamczuk 1, Wleklak 2, Małecki. Trener Zbigniew Markuszewski.