Handball Stal Mielec wygrywa z Azotami Puławy. Mamy finał [ZDJĘCIA]

Handball Stal Mielec wygrywa z Azotami Puławy. Mamy finał [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
47
zdjęć

SportW półfinałowym meczu XII Memoriału im. Antoniego Weryńskiego, kibice mogli podziwiać prawdziwie superligowy poziom gry. Spotkanie pełne było emocji, efektownych akcji, a na końcu zwycięstwa Handball Stali Mielec, która awansowała do finału turnieju.

Stal Mielec od początku kontrolowała przebieg meczu, szybko osiągając przewagę. Już w 13. minucie, po bramce Marcina Głuszczenki, prowadziła 7:3. Azoty Puławy nie pozostawały jednak dłużne i po zaledwie trzech minutach doprowadziły do wyrównania 7:7.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 17:17, co zwiastowało dalszą wyrównaną walkę. Druga połowa również przyniosła emocje, z równą grą obu drużyn aż do 40. minuty, kiedy to mielczanie zaczęli przejmować inicjatywę. Dzięki bramkom Stefaniego, Głuszczenki i Tokarza, Stal Mielec wypracowała przewagę 24:21, którą utrzymywała przez kolejne minuty. Gdy w 48. minucie trafił Paweł Podsiadło, wynik brzmiał 27:24.

Końcowe fragmenty spotkania to prawdziwy popis Stali Mielec, która zapewniła sobie 4-5 bramkowe prowadzenie, ostatecznie wygrywając 35:31. Tym samym drużyna awansowała do finału XII Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Azoty Puławy będą walczyć o trzecie miejsce. Finał odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00 – już teraz serdecznie zapraszamy!