FKS Stal Mielec wygrywa z Lechią Gdańsk 2:1! Zwycięski gol w doliczonym czasie gry [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
63
zdjęć

SportFKS Stal Mielec triumfowała nad Lechią Gdańsk 2:1 w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył rezerwowy Łukasz Wolsztyński, który pojawił się na boisku zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej, w doliczonym czasie gry. To był mecz pełen emocji i napięcia do samego końca.

Trener Janusz Niedźwiedź ma powody do radości – Stal nie tylko zdominowała spotkanie, ale i wywalczyła zasłużone zwycięstwo.

Dramatyczne chwile i walka do końca

Mecz od początku obfitował w emocje. Już w pierwszych pięciu minutach Maciej Domański trafił w słupek, a chwilę później wydawało się, że Lechia obejmie prowadzenie po bramce Maksyma Chłania, która jednak została anulowana po interwencji VAR. Sędzia Sebastian Krasny, po konsultacji z monitorem, dopatrzył się faulu Bohdana Wjunnyka. Choć decyzja wzbudziła kontrowersje, Stal dominowała przez większość spotkania, kreując liczne sytuacje bramkowe.

Lechia wyszła na prowadzenie w 38. minucie, kiedy Dominik Piła po ładnej akcji zdobył gola. Stal Mielec nie załamała się jednak stratą bramki i kontynuowała ofensywę. W drugiej połowie wyrównał Piotr Wlazło, strzelając w 58. minucie na 1:1. Gospodarze mieli przewagę przez większość spotkania, oddając aż 27 strzałów (przy zaledwie trzech po stronie Lechii), ale długo brakowało skuteczności.

Zwycięstwo w ostatnich sekundach

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, który dla Stali Mielec byłby sporym rozczarowaniem. Jednak w doliczonym czasie gry, rezerwowy Łukasz Wolsztyński, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, zdobył decydującą bramkę, zapewniając gospodarzom pełne trzy punkty. Zwycięstwo to pozwoliło Stali przeskoczyć Lechię w tabeli i wydostać się ze strefy spadkowej, spychając tam gdańszczan.

Stal Mielec pokazała charakter, nie poddając się po stracie bramki i walcząc do samego końca. Kibice na stadionie mogli podziwiać pełne zaangażowanie drużyny, a końcowy rezultat to nagroda za ich nieustępliwość.

FKS Stal Mielec – Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)
0:1 – Dominik Piła 38’
1:1 – Piotr Wlazło 58’
2:1 – Łukasz Wolsztyński 90+2’

Składy:

FKS Stal Mielec: Jakub Mądrzyk - Robert Dadok, Piotr Wlazło, Mateusz Matras (78' Petros Bagalianis), Marvin Senger, Krystian Getinger - Maciej Domański (90+1' Łukasz Wolsztyński), Matthew Guillaumier, Karol Knap (66' Koki Hinokio), Serhij Krykun - Ilja Szkurin (78' Ravve Assayag).

Lechia Gdańsk: Szymon Weirauch - Dominik Piła, Bujar Pllana, Elias Olsson, Miłosz Kałahur - Kacper Sezonienko, Iwan Żelizko, Anton Carenko (70' Loup-Diwan Gueho), Rifet Kapić, Maksym Chłań (86' Louis D'Arrigo) - Bohdan Wjunnyk.

Żółte kartki: Knap, Guillaumier (Stal) oraz Pllana (Lechia).