Reklama

Adrian Paluchowski może zagrać z Rakowem Częstochowa

Opublikowano:
Autor:

Adrian Paluchowski może zagrać z Rakowem Częstochowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził uprawnienia do gry w barwach PGE FKS Stali Mielec nowego napastnika Adriana Paluchowskiego.

Stal pozyskała Paluchowskiego przed tygodniem, wcześniej rozwiązał on swój kontrakt z Pogonią Siedlce z winy tego klubu.

W sobotę 6 kwietnia o 15:00 PGE FKS Stal Mielec podejmie na Stadionie Miejskim w Mielcu lidera Fortuna 1 Ligi Raków Częstochowa.

Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż w dniu dzisiejszym uprawniony do klubu Stal Mielec został zawodnik Adrian Paluchowski, który rozwiązał kontrakt z klubem MKP Pogoń Siedlce z winy klubu.

Jednocześnie DRK wyjaśnia, iż wystąpił do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN o nałożenie na klub MKP Pogoń Siedlce sankcji prawnych, zgodnie z art. 10 Uchwały nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej.

Zgodnie z ust. 1 ww. artykułu:

W przypadku rozwiązania Kontraktu z winy Klubu, uwzględniając w szczególności sposób naruszenia przepisów, stosunek Klubu do naruszenia przepisów oraz sposób postępowania po naruszeniu przepisów, Izba może nałożyć na Klub sankcje sportowe w postaci:

a. kary pieniężnej od kwoty 1.000 zł. do kwoty 500.000 zł.;

b. zakazu transferu do Klubu na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy;

c. ograniczenia możliwości uprawniania nowych Zawodników na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE