Reklama

1 liga siatkówki kobiet. Awans będzie nasz? Tomasz Nieciąg: Jestem pewien, że to będzie ten dzień [WYWIAD]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ITA TOOLS Stal Mielec/ Kamila Bik

1 liga siatkówki kobiet. Awans będzie nasz? Tomasz Nieciąg: Jestem pewien, że to będzie ten dzień [WYWIAD] - Zdjęcie główne

foto ITA TOOLS Stal Mielec/ Kamila Bik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport To już w najbliższy weekend dowiemy się, czy ITA TOOLS Stal Mielec zagra w następnym sezonie w Tauron Lidze. O drużynie, finale i firmie ITA TOOLS, która jest sponsorem tytularnym mieleckiej Stali, porozmawialiśmy z prezesem ITA TOOLS -Tomaszem Nieciągiem, który w styczniu został Mecenasem Sportu Plebiscytu Tygodnika Regionalnego Korso.

 • Dlaczego siatkówka?
Uważam, że to jest jedna z najbardziej przyjaznych dyscyplin, które przyciągają i rodziny, i znajomych, którzy przychodzą się spotkać i kibicować. Siatkówkę wybraliśmy, patrząc na wyniki drużyny, na zaangażowanie zarządu Stali Mielec i stąd decyzja, żeby wesprzeć Stal Mielec w siatkówce.

 • Widać, że pracownicy firmy ITA TOOLS utożsamiają się z drużyną. Są widoczni na trybunach czy to w Wieliczce, gdzie mają bliżej, czy to w Mielcu. To pan zaszczepił w nich tę fascynację tą dyscypliną?
Tak, chciałem, żeby pracownicy czuli, że firma inwestuje nie tylko w maszyny, które stanowią przychód dla firmy, ale też inwestuje w ten czas poza ich pracą, gdzie lokalnie mogą się spotkać na takim meczu i mieć tę przyjemność, że firma, w której pracują, jest sponsorem i wspomaga również w osiąganiu tych sukcesów, które dzisiaj mamy przyjemność wspólnie oglądać dzięki drużynie ITA TOOLS Stal Mielec. Dla nich to z jednej strony czas relaksu poza pracą, czas dla rodziny, ale ten czas mogą spędzić również w miejscu, które wspiera firma.

 • Czy będziemy widzieć kibiców z firmy ITA TOOLS na finale?
Na pewno będziemy ich widzieć na finale. Nie tylko pracowników z Mielca, ale również z Krakowa. Już od tygodnia mamy zorganizowany autobus, którym przyjadą dopingować całą drużynę. Myślę, że cały zespół ITA TOOLS będzie kibicował drużynie ITA TOOLS Stal Mielec w drodze do Tauron Ligi.

 • Już drugi rok ITA TOOLS jest sponsorem tytularnym mieleckiej Stali w siatkówce. Jak Pan widzi ten finał? Czy to będzie ten dzień?
Jestem pewien, że to będzie ten dzień. Jest to nasze wspólne marzenie - zarówno zawodniczek, zarządu klubu, kibiców, pracowników ITA TOOLS. Myślę, że dołożymy wspólnie wszelkich starań, by ułatwić biało-niebieskim siatkarkom wygranie tych meczów w turnieju finałowym, co da awans do Tauron Ligi.

 • Sponsor tytularny to jest wielka pomoc dla klubu. W tym roku została ona doceniona przez Tygodnik Regionalny Korso. Został Pan Mecenasem Sportu. Czy statuetka ma jakieś ważne miejsce na półce?
Sponsor tytularny to nie tylko pomoc, ale to również zaszczyt. Jeśli ten zaszczyt może być spotęgowany otrzymaniem takiej statuetki jak Mecenas Sportu, to jest to dla mnie osobiście bardzo duże wydarzenie - prywatnie i firmowo. Cieszę się, że ktoś zauważył, że staramy się wesprzeć lokalnie drużynę i statuetka jest na jednym z głównych miejsc w moim biurze, i patrzę na nią z dużą satysfakcją, a jednocześnie stanowi dużą motywację do dalszej pracy i dalszego wspierania.

 • Z pewnością nie tylko statuetka tam się znajduje. Czy leży tam również złota karta WOŚP-u, która rok temu została dzielnie wylicytowana przez ITA TOOLS?
Karty telefoniczne to jest dla mnie coś, co łączy ludzi. Naszym celem jest to, by łączyć wspólnie siły tak, jak wspólnie łączymy siły w sporcie. Tak chcielibyśmy również łączyć siły, wspierając takie niesamowite wydarzenia czy organizację WOŚP. To jest fenomen w skali światowej. Możliwość wspierania tej organizacji jest dla nas wielkim zaszczytem.

 • Niedługo otworzy się hala sportowa w Mielcu. Czy wraz z ITA TOOLS Stal Mielec możemy liczyć na jakieś wydarzenia? Specjalne turnieje?
Głównym celem jest to, żebyśmy zapełnili tę halę. Byśmy rzeczywiście mogli się spotkać nie w gronie kilkuset osób, które dzisiaj dopingują drużynę podczas ligi, ale żeby było nas trzy tysiące, by zapełnić trybuny na tej hali. Byśmy mogli cieszyć się z każdego sukcesu w większym gronie. Oczywiście kolejne ciekawe wydarzenia i turnieje, myślę, że będą przychodziły z kolejnymi sukcesami zespołu. Na pewno będziemy się starali zaangażować w organizacje tego typu turniejów. Sama możliwość grania z zespołami z Tauron Ligi będzie tak dużym wydarzeniem, że przyciągniemy wielu kibiców.

 • Rozmawialiśmy już o sukcesach ITA TOOLS Stal Mielec. A co u ITA TOOLS?
Firma ITA TOOLS nadal rozwija swoją działalność w Mielcu. W tym roku przed nami duża inwestycja: otwarcie nowej hali produkcyjnej. Myślę, że otwarcie będzie w październiku, a produkcja ruszy w listopadzie. Jest to kolejny etap w naszej działalności produkcyjnej. Mogę powiedzieć, że jest to najnowocześniejsza linia produkcyjna produkcji pił tarczowych. Myślę, że pod względem zarówno jakości, jak i wydajności tej linii, będziemy mogli śmiało konkurować na całym świecie i poszerzać naszą ofertę wśród wszystkich klientów o tego typu produkty. To co nas dziś motywuje, to zaangażowanie całego zespołu w rozwój naszej firmy. Dzisiaj przed klientami możemy się chwalić, jak zorganizowaną jesteśmy firmą w Mielcu, jaki posiadamy zespół, który ma fachową wiedzę i doświadczenie, które pozwala nam mieć produkt konkurencyjny na całym świecie.

 • Czy 14 maja szykuje się świętowanie?
Po cichu mogę dodać, że przygotowujemy się do wspólnego celebrowania sukcesu drużyny, ale to pozostanie na razie w formie niespodzianki zarówno dla zespołu, jak i wszystkich czytelników i pracowników naszej firmy.

 

Chciałbym dodać, że miasto Mielec jest dla mnie miejscem, gdzie naprawdę mogę realizować wiele swoich pomysłów. Cała atmosfera Mielca, zarówno ludzi, jak i władz lokalnych, a także wsparcie, na które możemy liczyć, ułatwia nam rozwój. Za to chciałbym podziękować mielczanom oraz lokalnej władzy. To jest coś, co ułatwia biznes i zachęca do dalszego rozwoju. To jest coś, czym chciałbym się podzielić, bo nie sądziłem, że w tak przyjaznej atmosferze będę mógł rozwijać firmę w Mielcu.

Z Tomaszem Nieciągiem rozmawiała Kamila Bik.

Turniej finałowy już w ten weekend

Już w piątek rozpocznie się turniej finałowy 1. ligi siatkówki kobiet. W finale znalazły się cztery drużyny: ITA TOOLS Stal Mielec, KS BAS Kombinat Budowlany Białystok, LOS Nowy Dwór Mazowiecki oraz TRAN-ANN Płomień Sosnowiec. Turniej odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu. Mielecka drużyna swoje mecze rozegra o godz. 16:00 w piątek, sobotę oraz niedzielę.

 

PLAN ITA TOOLS Stali Mielec:

 • 12 maja, piątek, godz:16:00 mecz z KS BAS Kombinat Budowlany Białystok,
 • 13 maja, sobota, godz: 16:00 mecz z LOS Nowy Dwór Mazowiecki,
 • 14 maja, niedziela, godz: 16:00 mecz z TRAN-ANN Płomień Sosnowiec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy