reklama

Nowa ścieżka edukacyjna w Rezerwacie Bagno Przecławskie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Tuszyma

Nowa ścieżka edukacyjna w Rezerwacie Bagno Przecławskie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
49
zdjęć

W Rezerwacie Bagno Przecławskie otwarto ścieżkę edukacyjną | foto Nadleśnictwo Tuszyma

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Region W piątek 19 stycznia miało miejsce oficjalne otwarcie nowej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w Rezerwacie Bagno Przecławskie, położonym w Gminie Przecław. Projekt ten, zrealizowany w ramach inicjatywy na rzecz udostępnienia terenów leśnych dla celów turystycznych i edukacyjnych, stanowi znaczący krok w ochronie i promocji lokalnej przyrody.
reklama

Rezerwat Bagno Przecławskie, jeden z najstarszych w regionie i zajmujący obszar 20 hektarów, otoczony jest dodatkową otuliną, wolną od działalności budowlanej, co sprzyja zachowaniu naturalnego charakteru tego miejsca. Jak podkreśla nadleśniczy Eryk Maziarski, celem nowej ścieżki jest umożliwienie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z atrakcji turystycznych rezerwatu, który cieszy się rosnącą popularnością.

Konstrukcja ścieżki, warta około 300 tysięcy złotych netto, została wykonana z ponad 100 metrów sześciennych drewna modrzewiowego. To drewno, zaimpregnowane nowoczesną metodą w autoklawie, zapewnia trwałość i estetykę konstrukcji.

Ścieżka o długości 300 metrów przebiega przez malownicze tereny leśne, oferując odwiedzającym liczne ławki i punkty widokowe z widokiem na Bagno Przecławskie, kończąc się pięknym punktem widokowym.

Uroczystego otwarcia dokonano w obecności zaproszonych gości, w tym przedstawicieli regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie – Edwarda Marszałka, naczelnika wydziału promocji i komunikacji społecznej oraz przedstawicieli regionalnej dyrekcji ochrony środowiska w Rzeszowie – Agaty Kwolek, zastępczyni naczelnika wydziału ochrony przyrody i obszarów Natura 2000, a także Łukasza Lisa, rzecznika prasowego jednostki.

Nowa ścieżka w Rezerwacie Bagno Przecławskie stanowi ważną inwestycję w dziedzinie ochrony przyrody i edukacji ekologicznej, która z pewnością przyciągnie wielu miłośników natury i turystykę edukacyjną.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama