reklama

"Pożywiał się sarną". Wilk widziany w okolicach Przecławia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

"Pożywiał się sarną". Wilk widziany w okolicach Przecławia - Zdjęcie główne

W okolicach Przecławia zauważono wilka | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadleśnictwo Tuszyma poinformowało, że 16 stycznia w okolicach Przecławia zaobserwowano wilka.
reklama

Zwierzę przebywało około 400 m od granic Przecławia. Wilk został zauważony w momencie, kiedy pożywiał się sarną. 

Informujemy, że w godzinach porannych dnia 16.01.2024 r. na terenie Leśnictwa Przecław został zaobserwowany wilk. Nasze służby terenowe przyłapały go na pożywianiu się sarną. Było to w odległości około 400m od granic Przecławia. Prosimy o zachowanie ostrożności. Nie ma zagrożenia ze strony wilków dla człowieka. I prosimy pamiętać o psach - w trakcie spaceru po lesie muszą być one na smyczy
- czytamy w komunikacie na facebookowej stronie Nadleśnictwa Tuszyma. 
Wilka widziano w terenie. One się tu czasami pojawiają. Trzeba pamiętać, że są to zwierzęta wędrowne, więc one się przemieszczają. Nie jest tak, że mamy tu gdzieś w okolicy watahę. 
- mówi Łukasz Szatan z Nadleśnictwa Tuszyma.
 
Niejednokrotnie wilki są mylone z psami. Rozróżnić je można po tropach. Jak podaje Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk Białowieża ślad łapy wilka jest duży, wydłużony. Ma symetryczne ustawienie opuszek palcowych: między odbiciem poduszek wyraźnie widoczna litera X. Przednie pazury są wyraźniej odbite od pazurów bocznych. Poduszka międzypalcowa, tzw. „piętka” jest trójkątna, o sercowatym kształcie. Wilcze tropy układają się wzdłuż linii prostej – charakterystyczne „sznurowanie”. 
 
Ślad łapy psa jest najczęściej mniejszy niż u wilka, bardziej okrągły (szerszy), mniej symetryczny. Boczne palce znacznie bardziej wysunięte do przodu niż u wilka. Wyraźniej odbite i dłuższe pazury, szczególnie boczne. Trop jest bardziej rozchwiany, częste zmiany kierunku; jeśli kilka psów biegnie razem, obserwuje się większe zróżnicowanie wielkości poszczególnych tropów. Odbicie łapy tylnej nie trafia w ślad łapy przedniej, przez co pies zostawia zwykle podwójne tropy. Jeśli w okresie zimowym długość śladu łapy z pazurami jest mniejsza niż 9-10 cm, należy być bardzo ostrożnym, najprawdopodobniej będzie to pies.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama