Reklama

Weekend w Warszawie: co zobaczyć, jak się przygotować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: whitepress.com

Weekend w Warszawie: co zobaczyć, jak się przygotować - Zdjęcie główne

foto whitepress.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Weekend w Warszawie: co zobaczyć, jak się przygotować

Nie wiesz gdzie spędzić weekend? Przejazd do stolicy Polski – Warszawy. Przy okazji planowany jest koncert KAZKA w Warszawie, więc jest to świetny sposób na spędzenie czasu. 

Plac Zamkowy

Miejsce, z którego doświadczonym turystom zaleca się rozpoczęcie trasy wycieczki. To jeden z najpiękniejszych placów w kraju. Będąc na tym placu można poczuć całą wspaniałość Warszawy i poczuć jej niepowtarzalną baśniową atmosferę. Plac Zamkowy jest szczególnie piękny zimą, kiedy jest udekorowany na święta Nowego Roku i zainstalowana jest główna choinka w kraju.

Zamek Królewski

Ta atrakcja znajduje się w niewielkiej odległości od wspomnianego placu. Zamek Królewski jest jednym z głównych zabytków historycznych, architektonicznych i kulturalnych kraju, a jednocześnie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy. Został zbudowany w odległym XVII wieku. Jednak w czasie II wojny światowej został zaatakowany przez wojska hitlerowskie i został doszczętnie zniszczony. Dlatego dzisiaj budynek zamkowy jest jedynie rekonstrukcją istniejącego wcześniej zespołu.

Bazar

Otoczony domami o dziwacznych wielobarwnych fasadach. To jedno z ulubionych miejsc nie tylko turystów, ale także okolicznych mieszkańców. Pozwala zanurzyć się w atmosferę średniowiecza. Jej symbolem jest rzeźba Syrenki z mieczem i tarczą, która uosabia obrońcę miasta.

Przychodząc na rynek można nie tylko podziwiać jego niepowtarzalne widoki, ale także odwiedzić jedną z wielu kawiarni i zafundować sobie wyśmienitą polską kuchnię.

Pałac w Wilanowie

To architektoniczne arcydzieło, zbudowane w stylu barokowym, przez miejscowych nazywane jest dumą narodową. Dlatego grzechem byłoby nie zobaczyć tego na własne oczy, będąc w Warszawie.

Co zobaczyć w Warszawie z dziećmi

Centrum Nauki "Kopernik".

Jedno z najciekawszych miejsc w Warszawie, gdzie można wybrać się z dziećmi. Jest to interaktywne muzeum nauki, w którym zwiedzający mogą samodzielnie urządzać unikalne eksperymenty z matematyki, chemii, fizyki czy biologii.

Cukiernia A. Blicle

Idealne miejsce, aby rozpieszczać swoje małe słodycze. Na półkach cukierni, która rozpoczęła swoją działalność w 1869 roku, można znaleźć wszelkiego rodzaju ciasta, pachnące pączki, pyszne desery z owocami i inne słodycze.

Warszawski ogród zoologiczny

Gdzie indziej wybrać się z dzieckiem, jak nie do zoo. W końcu wizyta w zoo to nic innego jak okazja do zobaczenia prawdziwych słoni, wielbłądów, żyraf, lwów, nosorożców, małp i innych przedstawicieli ciekawego i zabawnego świata zwierząt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE