Reklama

Smartwatch dla dziecka - 5 argumentów przemawiających za jego zakupem

Opublikowano: 29 kwietnia 2021 19:15
Autor: Artykuł sponsorowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

promowane Jednym z gadżetów elektronicznych przeznaczonych dla najmłodszych jest smartwatch dla dziecka, który ma najczęściej wbudowany lokalizator oraz kartę SIM pozwalającą na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych. Sprawdź 6 argumentów, które być może przekonają cię do zakupu takiego urządzenia dla swojego dziecka.

1. Bezpieczeństwo ponad wszystko


Nie ulega żadnym wątpliwościom, że każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo, nawet wtedy, gdy nie ma go przy nim. Smartwatch jest wyposażony w lokalizator GPS, zdolny z dokładnością nawet do kilku metrów na otwartej przestrzeni podać aktualne położenie dziecka. Rodzic może więc sprawdzić w dowolnym momencie, czy jego pociecha przebywa tam, gdzie powinna. Poza tym GPS przydaje się dla ustanawiania tak zwanych stref bezpiecznych, jak w przypadku smartwatcha dla dzieci Calmean. Wówczas lokalizator w zegarku wysyła do aplikacji rodzica alert, jeśli dziecko przekroczy granice wytyczonych stref. To przydatne, jeśli pociecha powinna bawić się np. na podwórku przed domem, a nie iść na odległy plac zabaw bez wiedzy i zgody ze strony osoby dorosłej. 

2. Natychmiastowa pomoc dla dziecka


Smartwatch dla dziecka może stanowić dla najmłodszych element bardzo ważny w systemie uzyskiwania pomocy od dorosłego. Jeśli zdarzy się wypadek, dziecko spadnie z roweru albo potłucze się podczas jazdy na rolkach z dala od domu, na pewno będzie chciało natychmiast uzyskać pomoc rodzica. Może to zrobić, jeśli smartwatch wyposażony jest w przycisk SOS. Kiedy dziecko go naciśnie, do rodziców wysyłany jest komunikat z danymi lokalizacyjnymi. Wystarczy dotrzeć do pociechy i sprawdzić, jak można jej pomóc.

3. Smartwatch zamiast telefonu


W wielu przypadkach dziecku trudno jest mieć zawsze pod ręką telefon komórkowy, zwłaszcza smartfon z dużym ekranem. Natomiast dla rodzica kluczowe może być zachowanie ciągłości komunikacji z pociecha, kiedy na przykład idzie sama do szkoły i mama lub tata chce wiedzieć, czy dotarło do placówki bezpiecznie. 

W momencie, gdy dziecko gra w piłkę, bawi się z przyjaciółmi na placu zabaw lub jeździ na rowerze, trzymanie przy sobie telefonu komórkowego jest niewygodne. Dlatego może go z powodzeniem zastąpić smartwatch na nadgarstku z opcjami telefonicznymi. Wystarczy, że takie urządzenie będzie miało kartę SIM – od producenta lub kupioną przez użytkownika, by umożliwić odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych.

4. Kontrola rodzicielska nad tym, z kim komunikuje się dziecko


Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, by kupić dziecku smartwatcha, jest to, że może on być skutecznym elementem kontroli rodzicielskiej. Jeśli rodzic chce ograniczyć kontakty dziecka z innymi osobami, może kupić mu nie telefon, a smartwatch z definiowanymi numerami, do których może dzwonić i od których może odbierać połączenia głosowe. Więcej o rozwiązaniu do kontroli rodzicielskiej: www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control/

Poza tym karta SIM w smartwatchu sprawia, że można uzyskać nasłuch w otoczeniu dziecka i zobaczyć, gdzie oraz z kim jest i co dzieje się w jego najbliższym środowisku.

5. Atrakcyjne funkcje dla dziecka


Możliwość monitorowania przy użyciu smartwatcha dla dziecka liczby wykonywanych codziennie kroków być może zmotywuje dziecko do ruchu na świeżym powietrzu. Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, gdy najmłodsi sporo godzin spędzają przed monitorem komputera. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE